A segélycsomag elégtelenségétől való félelem nyomasztja a Wall Streetet
A határidős indexek alakulása azt sugallja, gyengülő nyitás várható a meghatározó amerikai tőzsdéken: a befektetők egyre inkább aggódnak amiatt, hogy az Obama-kormányzatnak a pénzügyi ágazat megmentésére és a gazdaság ösztönzésére tervezett lépései nem lesznek elégségesek arra, hogy jelentősen enyhüljön a 30-as évek óta legsúlyosabb válság.
Miután tegnap maga Barack Obama figyelmeztetett arra, hogy a recesszió még erősödhet, a befektetők elvesztették a reményüket abban, hogy Timothy Geithner pénzügyminiszter képes lesz helyreállítani a pénzügyi rendszerbe vetett bizalmat, amikor kifejti a pénzemésztő eszközök bankoktól való leválasztásának terveit.
A keddi nyitás előtt a Financial Select Sector SPDR, egy tőzsdén is forgó, a Standard & Poor's 500-ba tartozó pénzügyi vállalkozások teljesítményét tükröző alap árfolyama 0,8 százalékkal emelkedett, és 2,6 százalékkal erősödött a Bank of America árfolyama is. Ugyanakkor a Wells Fargo vesztett 0,3 százalékot, és nem változott a JPMorgan árfolyama sem.
A pénzügyminiszter elképzeléseinek nyilvánosságra kerülése és a Szenátus ösztönző csomagról folytatott vitája – annak remélt elfogadása – mellett a keddi kereskedés meghatározója lehet majd a Federal Reserve elnökének, Ben Bernankének beszámolója a Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatási Bizottsága előtt.
A határidős indexek közül az S&P 500 futures 4,20 ponttal csökkent, számított értéke alatt alakul; 26 ponttal került alacsonyabbra a Dow futures, 1,75 pontot vesztett a Nasdaq 100 futures.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.