Eurózóna: folytatódik a lejtmenet a feldolgozóiparban
Az eurózóna feldolgozóiparában januárban is folytatódott a lejtmenet, de a visszaesés kisebb ütemű volt, mint decemberben.
Januárban az eurózóna négy vezető gazdasága közül csak Németországban jegyeztek fel növekvő visszaesést a feldolgozóiparban. Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban lassult a visszaesés üteme.
A szakértők szerint a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos borúlátásokra, valamint az inflációs nyomás jelentős enyhülésének hatására az Európai Központi Bank (EKB) valószínűleg kamatot csökkent majd márciusig.
Az eurózónában mindenütt visszaesőben van a feldolgozóipar teljesítménye a globális kereslet csökkenése miatt. A vezető német acélgyártó, a ThyssenKrupp épp most jelentette be: nem zárja ki, hogy tovább csökkenti a termelést, lerövidíti a munkaidőt és létszámleépítést hajt végre.
A feldolgozóipari PMI index azt mutatja, hogy közel 12 éve legnagyobb ütemben csökkentek a cégek költségei. Az ezzel kapcsolatos alindex januárban 30,1 pontra süllyedt a decemberi 32,8 pontról.
A PMI mutatóból az is kiderül, hogy az új megrendelések és az export megrendelések üteme januárban mérsékeltebben csökkent, mint decemberben, amikor a hanyatlás rekordméretű volt.
A foglalkozatási alindex januárban már az ötödik egymást követő hónapban hanyatlott, közel 12 éve legnagyobb ütemben esett. Az eurózónában a decemberi munkanélküliségi ráta 8,0 százalékra, 2006 vége óta legmagasabb szintre emelkedett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.