Jövő csütörtökön lesz a gazdasági csúcs
November 13-án lehet a miniszterelnök által kezdeményezett gazdasági csúcs - tudta meg hétfőn kormányzati forrásból az MTI. A kormány üdvözölné, ha részt vennének a társadalmi partnerek, a munkavállalók és a munkáltatók, a kamarák képviselő, a parlamenti frakcióvezetők, valamint a parlamenti pártok vezetői
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfői napirend előtti felszólalásában javasolta, hogy a parlament gazdasági bizottságának keretei között egyeztessék a gazdaság válság hatásainak csökkentéséről szóló programokat és készítsék elő a szükséges döntéseket.
A kormány üdvözölné, ha ezen a csúcson részt vennének a társadalmi partnerek, a munkavállalók és a munkáltatók, a kamarák képviselő, a parlamenti frakcióvezetők, valamint a parlamenti pártok vezetői - tette hozzá.
Gyurcsány Ferenc hétfői blogbejegyzésében a kezdeményezést azzal indokolta, hogy a kormánynak továbbra is kezdeményeznie kell, és az a helyes magatartás, ha együttműködnek egy ilyen szituációban. Az elmúlt hetek sikere is azt bizonyítja, hogy az együttműködés parancsa a legfontosabb - fogalmazott blogjában a miniszterelnök.
Arról is írt, hogy a kormány - amellett, hogy ismertetné saját elképzeléseit - nagyon fontosnak tartja a társadalmi partnerek, vagyis a munkavállalók, a munkáltatók és a kamarák nézőpontjának és javaslatainak ismertetését is.
Miután ez az első számú politikai kérdés Magyarországon, szerencsés lenne, ha a pártok frakcióvezetői és a parlamenti pártok elnökei is elmondanák, ők mit javasolnak - olvasható a blogban.
Gyurcsány Ferenc szerint a pénzügyi válság közvetlen fenyegetése "alábbhagyni látszik" és ebben Magyarország esetében kulcsszerepe van annak, hogy sikerült megállapodni az Európai Unióval és a valutaalappal.
"A forint és a tőzsde is megnyugodni látszik, de persze ne kiabáljuk el, egyelőre nagyon bizonytalan a világ, meglátjuk, vár-e még ránk meglepetés" - fogalmazott blogjában a kormányfő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.