Hamis húszezresek bukkantak fel a Dunántúlon
Egy órán belül két helyen is az eredetire megtévesztésig hasonló hamis húszezresek bukkantak fel szerdán Komárom-Esztergom megyében - értesült a HavariaPress.
Először Nagyigmándról jelentette be egy bolttulajdonos, hogy egy nő nem sokkal korábban hamis húszezer forintossal fizetett. A csaló már távozott az üzletből, mikor a pénztáros felfedezte, hogy a pénz hamis: a bankjegyre ugyanis a kétezer forintosokra érvényes fémcsíkot ragasztották rá, és a vízjel sem egyezett. Az első bejelentés után egy órával Tata rendőrkapitánysága is hasonló riasztást kapott: mint kiderült, egy kocsi kisboltban is hasonló hamis húszezressel fizettek.
Az egyelőre még tisztázásra vár, hogy a két hamis pénz felhasználói között lehetett-e kapcsolat, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság ugyanakkor felhívja a bolttulajdonosok figyelmét, hogy fizetéskor a szokottnál jobban nézzék meg a papírpénzeket. A most forgalomba került hamis bankók ugyanis tapintásra megegyeznek az eredetivel, csak jobban szemügyre véve vehető észre, hogy a vízjel képe nem azonos a bankón található képpel, a fémcsíkot pedig utólag ragasztották rá a papírra. A hatóság kéri, hogy aki bizonytalan lenne a pénzjegy valódiságát illetően, vagy egyértelműen felfedezhető a hamisítás, soron kívül értesítsék a rendőrséget.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.