A gazdagok szocializmusa és a hitelválság megoldása
Az újság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) főigazgatóját idézte, aki szerint mindenekelőtt a pénzügyi rendszernek azokat az elemeit kell erősebb ellenőrzés alá vonni, amelyek a világgazdaságot a katasztrófa szélére sodorták. Az adófizetők várhatóan valamennyi érintett országban kétkedéssel fogadják majd a gazdagok szocializmusának ezt a formáját, ám nem létezik más megoldás a globális pénzügyi rendszer megóvására.
A római La Repubblica arról írt, hogy az eurózóna országainak a korábban soha nem tapasztalt nyomás alatt a hétvégén végre sikerült közös akciótervvel előállni a pénzügyi válság leküzdésére. A további tőzsdei katasztrófák elhárítása végett ezúttal sürgősen cselekedni kellett, és a világgazdaság teljes összeomlásának veszélye valóságos elektrosokként hatott az európai politikai vezetőkre.
A pénzügyi válság hatásaival kapcsolatban a brit The Times című újság figyelmeztetett: a kormányoknak különösen bátran kell viselkedniük a nehéz időkben. A lap bírálóan szólt azokról a bejelentésekről, amelyek értelmében a lengyelek és a németek visszatáncolnának a széndioxid-kibocsátás csökkentésének 2020-ig szóló uniós tervétől a gazdasági válság miatt. A lap szerint meggondolatlan lépés gazdasági nehézségek miatt feladni a klímaváltozás terén eddig vallott, bizonyos esetekben példaértékű álláspontokat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.