Pánik után: milyen lesz a jövő bankja?
A pénzügyi piacok felbolydulása miatt szinte mindenki a napi ügyekre figyel, ami érthető is, hiszen egyik napról a másikra nagynevű bankok jelentenek csődöt, illetve szorulnak komoly tőkeinjekcióra. A hosszabb távú kilátásokról ezzel együtt sem szabad elfeledkezni: a Deloitte elemzése arra keresi a választ, hogy a fenntartható fejlődéhez miképp járulhatnak hozzá a pénzintézetek.
Az utóbbi napokban rég látott felfordulást mutat bankpiac, nagynevű intézmények mennek csődbe, kerülnek más pénzintézetek, illetve az állam tulajdonába - ezzel együtt érdemes azon is elgondolkodni, hogy a rövid távú piaci zavarokat túlélő intézményeknek hosszabb távon milyen irányba érdemes fejlődnie.
A jövőbeli eseményeket a pénz- és tőkepiacokon is nehéz előre jelezni, de abban szinte biztosak lehetünk, hogy ez a szektor sem tudja majd kivonni magát a gazdaság egészét érintő egyik legjelentősebb tendencia, azaz a környezetszennyezés és a fenntartható fejlődés problémája alól.
Arról, hogy milyen lehetőségek állanak a pénzintézetek előtt, bővebben itt olvashat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.