Termelői árak: júniusban 27 éves drágulási rekord
Júniusban az Egyesült Államokban 1,8 százalékkal nőttek a termelői árak májushoz képest. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számolt termelői maginfláció 0,2 százalék volt. Az elemzők az átfogó termelői áremelkedésre 1,5 százalékot vártak, a májusi 1,4 százalékot követően. A maginflációt 0,3 százalékra valószínűsítették a májusi 0,2 százalék után.
Éves szinten – tavaly júniushoz képest – a termelői árak 9,2 százalékkal emelkedtek, ez a legnagyobb éves növekedés 27 éve, 1981 júniusa óta.
Az energiaárak termelői szinten 6 százalékkal nőttek júniusban, ezen belül a benzinár 9 százalékkal a májusi 9,3 százalék után.
A piacok érdeklődéssel várják Ben Bernanke Fed-elnök év közepi jelentését a gazdaság állapotáról a kongresszusnak: ebben várhatóan az inflációs nyomás keltette veszélyek kapják az egyik központi hangsúlyt.
A termelői árindex és a kiskereskedelmi forgalom júniusi adatainak nyilvánosságra hozatalát követően a dollár kissé tovább gyengült, 1,5973 dollár/eurón állt a tőzsdenyitás idején.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.