EU: július 7-én meghallgatást tartanak az OMV-Mol-ügyben
Július hetedikén zárt ajtók mögötti meghallgatást tartanak az OMV-Mol-ügyben zajló, európai uniós versenyjogi vizsgálat keretében – erősítette meg csütörtökön az osztrák olaj- és gázipari konszern szóvivője.
Thomas Huemer közlése szerint a meghallgatáson a két cég képviselői ismételten kifejthetik álláspontjukat a bizottsági eljárás tárgyát képező, esetleges egyesülésről.
Az Európai Bizottság a vizsgálat részeként a héten eljuttatta az OMV-nak azt a listát, amely a Mol megvásárlásával kapcsolatos, versenyjogi szempontból felvetődő kételyeit tartalmazza. Az osztrák vállalat közölte, hogy alaposan elemzi a brüsszeli kifogásokat, és javaslatokat fog tenni, hogy milyen intézkedésekkel lehet eloszlatni a fenntartásokat.
A szóvivő mindazonáltal tisztázta, hogy a július 7-i meghallgatáson nem szándékoznak előterjeszteni konkrét javaslatokat, mint ahogy azon előzetes döntés sem várható a vizsgálat végkimeneteléről.
Az eljárásnak eredetileg augusztus közepére be kellett volna fejeződnie, de a közelmúltban felfüggesztették, mert az OMV-tól nem érkeztek meg egyes információk a brüsszeli bizottsághoz. Az új időpont szeptember 18-a, akkorra várható – ezt Thomas Huemer is megismételte – a végső határozat.
Az MTI érdeklődésére a Mol nem erősítette meg azt az értesülést, hogy július 7-én meghallgatás lesz. Az osztrák APA hírügynökség a magyar cég egy meg nem nevezett szóvivőjét idézte csütörtökön arról, hogy a Molnak nincs értesülése Brüsszelből ezügyben, de ha lesz ilyen meghallgatás, azon szívesen részt vesznek.
A versenyjogi eljárás során azt elemzik, engedélyezhető-e az OMV tervezte ügylet bizonyos feltételek mellett vagy akár feltételek nélkül, azaz jelent-e fenyegetést az ágazatban folyó verseny tisztaságára.
Az OMV februárban kezdeményezte az előzetes versenyjogi vizsgálatot az Európai Bizottságnál mint versenyfelügyeletnél, miután tavaly szeptemberben bejelentette: bizonyos feltételekkel kész vételi ajánlatot tenni a Molra. Az OMV-nak 20,26 százaléka van a Molban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.