Indonézia OPEC-tagságának felfüggesztését fontolgatja
Indonézia fel kívánja függeszteni tagságát az OPEC-ben, mivel az ország olajexportőrből olajimportőrré vált - közölte Susilo Bambang Yudhoyono elnök. A kormány emiatt megfontolja az átmeneti kilépést a nemzetközi szervezetből.
Az elnök szerint az elmúlt években folyamatosan csökkent az ország olajexportja a jelenlegi napi 927 ezer hordóra. Ennek oka az elégtelen befektetésekben keresendő. Számos létesítmény felújítása elengedhetetlenül szükségessé vált. Az országnak feltétlenül növelnie kell olajtermelését – mondta.
Indonézia a kilencvenes évek elején még napi 1,5 millió hordó olajat termelt. Az idén márciusra Ecuador és Katar társaságában már az OPEC legkevesebbet termelő tagjai közé sorol vissza. A legnagyobb olajtermelő OPEC tag Szaúd-Arábia napi kilenc millió hordóval.
Indonézia 1962 óta tagja az 1960-ban Szaúd-Arábia, Irán, Irak, Kuvait és Venezuela által alapított OPEC-nek. A jelenleg 13 tagot számláló kartell a lehető legmagasabb szinten igyekszik stabilizálni a nemzetközi olajárat. A tagországok olajminiszterei ennek érdekében évente négy alkalommal vitatják meg és egyeztetik a tagok termelési kvótáit és elemzik az olajpiaci helyzetet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.