2007. október. 26. 14:41 Utolsó frissítés: 2007. október. 26. 14:12 Gazdaság

Újabb milliárdos fejlesztések a nyugat-dunántúli termálfürdőkben

Több mint hárommilliárd forintért tovább bővül a zalakarosi fürdő, a település pedig új városközpont építésébe kezd – hangzott el pénteken Zalakaroson, a Pannon Termál Klaszter és a Magyar Turizmus Zrt. által szervezett nyugat-dunántúli termálszezon-megnyitón.

Zalakaros felülnézetben. Új központ épül
© zalakaros.celodin.hu
A két szervezet immáron hetedik közös szezonnyitóján Czirákiné Paukár Judit, Zalakaros alpolgármestere elmondta: az évente 700 ezer vendéget fogadó város képének átalakítására törekszenek. Az önkormányzat koncepciója szerint 2007 és 2013 között a „hangulatos, magas presztízsű, családias, elismert nemzetközi gyógyhely” arculatának megteremtése a legfőbb céljuk.

Egy multifunkciós új városközpontot alakítanak ki sportolási, szórakozási lehetőségekkel, sétálóutakkal, új szolgáltatásokkal. A már korábban meghirdetett országos tervpályázatot a napokban bírálták el, az önkormányzat a közeljövőben választja ki a nyertes elképzelést. Hosszú távú elképzelésként a város négysávos főútját szűkíteni szeretnék, részben sétálóúttá alakítva, ha elkészül a várost elkerülő út – részletezte a fürdőváros alpolgármestere.

Horváth Vencel, a Gránit Gyógyfürdő Zrt. elnök-vezérigazgatója beszámolt arról, hogy a gyógy- és élményfürdő déli oldalán új, hatszintes épületkomplexumot terveznek a fitness-wellness szolgáltatások fejlesztésre, a fürdő mellé építendő két új szállodát pedig majdan alagúttal kötnék össze a gyógyfürdővel.

A mintegy hárommilliárd forintos beruházás 30 százalékát pályázati forrásból kívánják előteremteni, a fennmaradó részt 900 millió forint önrészből és bankhitelből fedezik. Az építésről szóló szerződést novemberben írják alá és 2008 végére, 2009 elejére fejeződne be a beruházás.

Németh István, a Büki Gyógyfürdő Zrt. elnök-vezérigazgatója – egyben a Pannon Termál Klaszter elnöke – a vasi fejlesztésekről elmondta: bővíteni kívánják a kapacitásaikat, a minőségi színvonalat és a gyógyászati palettát. Ehhez bővítik az élményfürdőt, a wellness blokkot és a gyermekes családok fürdési lehetőségeit.

A hévízi fejlesztési elképzelésekről Hegedűs Lajos, a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. ügyvezető igazgatója közölte: a tófürdőre épített pavilonokból a jövő év tavaszáig a partra viszik a legtöbb funkciót, vagyis az öltözőket, kiszolgáló létesítményeket. Az új fürdő- és terápiás centrum építése 2008 elején indul országosan kiemelt uniós fejlesztési program keretében, és folytatják a kórházi épületek felújítását, átalakítását is. Hévízen is szélesítenék a látogatók körét élményfürdő kialakításával és a szállodai kapacitás bővítésével. A következő négy évben 10-12 milliárd forintnyi fejlesztés valósulhat meg a fürdővárosban – közölte az ügyvezető igazgató.

Róna Iván, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a hazai gazdaság 5 százalékát, multiplikátor hatásával több mint 8 százalékát adta az idegenforgalom 2006-ban. Az egészségturizmushoz kötődik a hazai szállodai férőhelyek 20 százaléka.

A hazai és külföldi turisztikai kereslet növelésére nagyobb hangsúlyt kívánnak adni a marketingnek. A jelentősebb küldőpiacok, mint Németország, Nagy-Britannia, Ausztria és Olaszország mellett ígéretes lehetőségek vannak új skandináv, francia és kelet-európai vendégek meggyőzésére. Róna Iván közölte: 2008 a Vizek Éve lesz Magyarországon, ez pedig az egészségturizmus további erősítését is szolgálja.

zöldhasú
Hirdetés