Miről faggathatja Orbánt az APEH?
A vagyonosodási vizsgálatok elérték a politikai elitet is: csütörtöki hírek szerint Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Kubatov Gábor pártigazgató ellen is APEH-vizsgálat indult. Cikkünkből megtudhatja, milyen kérdésekre kellene a két politikusnak válaszolnia, amennyiben valóban vagyonosodási vizsgálaton kell átesniük. A kérdőívet szakértők is véleményezték: kiderül, mely kérdésekre kell, melyekre lehet és melyekre nem szükséges válaszolni.
Vagyonosodási vizsgálatot rendelt el az adóhatóság Orbán Viktor Fidesz-elnöknél és Kubatov Gábor pártigazgatónál – hozta az ország tudomására Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője. A nagyobbik ellenzéki párt emögött politikai indíttatást vél felfedezni, amit a kormányszóvivő és az APEH is cáfol. A vagyonosodási vizsgálat nem más, mint a személyi jövedelemadó (szja) ellenőrzésének speciális formája, amelyről ugyanúgy értesítést küld az érintettnek az adóhivatal, mint az egyszerű szja-ellenőrzésről – jegyezte meg az APEH sajtófőnöke, Bakonyi Ágnes. Hozzátette: ahhoz, hogy kiderüljön, valóban vagyonosodási vizsgálatról van-e szó Orbán és Kubatov esetében, nekik – azaz a „titokgazdáknak” – be kellene menniük az adóhivatalba, és ott tisztázniuk az ellenőrzés okát.
Az adóhivatal tájékoztatása szerint az adózók az ellenőrzés megkezdéséről általában értesítő levelet (megbízólevelet) kapnak, minden esetben csatolva hozzá a vagyoni és jövedelmi helyzetre, valamint az életvitelre vonatkozó, központilag összeállított kérdéssort. Valószínűleg ilyen levelet kapott a két fideszes vezető is.
A kérdőívet most ízekre szedtük, szakértők, Kerekes Anikó, a Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének alelnöke és Kenyeres Sándor, Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületének (Moklasz) titkára, valamint az APEH véleményezte a kérdéseket. Cikkünkből megtudhatja, mely kérdésekre kell, melyekre lehet és melyekre nem szükséges válaszolni.
A teljes cikket itt olvashatja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.