Óriásbírság a leggazdagabb magyarországi üzletembernek
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 250 millió forintra megbírságolta Megdet Rahimkulovot, mint magánszemélyt a bennfentes kereskedelemre vonatkozó jogszabályok megsértéséért - közölte a felügyelet a honlapján csütörtökön. A bírságon felül közel 152 ezer forint eljárási költséget is meg kell fizetnie az orosz üzletembernek, aki az egyik legnagyobb magánbefektető a magyarországi tőkepiacon.
A leggazdagabb: Rahimkulov |
Magyarországon Rahimkulov jócskán megszedte magát, a HVG számításai szerint vagyona több mint 200 milliárd forint. A Rahimkulovval tavaly készült interjúhoz kattintson ide! |
A felügyelet a vizsgálat során megállapította, hogy a Firthlion a részvényopciós megállapodás aláírását megelőző napon 606 ezer darab BorsodChem részvényt vásárolt a tőzsdén 2535 forintos átlagáron. Az opciós megállapodás és a vételi ajánlat nyilvánosságra kerülése után a BorsodChem részvények árfolyama mintegy 4 százalékkal emelkedett. Megdet Rahimkulov a bennfentes információk nyilvánosságra hozatala előtt kötött üzletével jelentős összegű, a felügyelet számításai szerint 167 millió forint vagyoni előnyhöz jutott.
A bennfentes kereskedelem szabályainak megsértéséért kiszabható bírság 100 ezer forinttól 100 millió forintig, vagy a kimutatható vagyoni előny 400 százalékáig terjedhet. A felügyelet ebben az esetben a vagyoni előny 150 százalékához közeli összegben állapította meg a bírság összegét.
Binder István, a PSZÁF szóvivője elmondta: a felügyelet kizárólag objektív szempontok alapján, a cselekmény súlyát és a piac biztonságára gyakorolt hatását mérlegelve, nem pedig az ügyben érintett személyre tekintettel hozta meg határozatát. A szóvivő hangsúlyozta, hogy a felügyelet a jövőben is a leghatározottabban fog föllépni a tőkepiac területén a bennfentes kereskedelem és az összehangolt magatartás vizsgálata során tapasztalt vétségekkel szemben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.