2006. május. 11. 17:58 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 11. 17:48 Gazdaság

Késni fog a civilek pályázati támogatásának kifizetése

A Nemzeti Civil Alapprogram maradványképzési kötelezettsége miatt az adózók által felajánlott egy százalékok után járó összeg kevesebb, mint feléhez juthatnak csak hozzá 2006-ban a civil szervezetek, a fennmaradó összeg kiutalására csak 2007-ben lesz lehetőség.

A támogatásokra fordítható 6,19 milliárd forintból ebben az évben mindössze 2,74 milliárd forint pályázati támogatás fizethető ki, a fennmaradó összeg kiutalására csak 2007-ben lesz lehetőség - mondta Németh Ferenc, a Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) Tanács elnöke.

A késedelem oka, hogy a költségvetésről szóló törvény az NCA forrásaira vonatkozóan ebben az évben is maradványképzési kötelezettséget ír elő. Eddig közel 12 ezren nyújtottak be pályázatot az NCA-hoz - mondta Németh Ferenc.

A tanács elnökének tájékoztatása szerint a pályázó civil szervetek számára mindez azt jelenti, hogy a pályázatokat elbíráló kollégium döntése alapján a támogatási összeg megítélése ugyan május második felében várható, de a pénzek egy részének kiutalására csak 2007 januárjában lesz majd lehetőség.

A pályázati támogatás felhasználási határideje, a működési támogatások esetében, 2007. május 31., azonban a szervezeteknek minden esetben legkésőbb 2007. június 30-ig el kell számolniuk. Arról, hogy mely szervezet milyen összegben részesül, s annak kiutalására pontosan milyen ütemezésben kerül sor, a pályázatot kiíró kollégium hivatott dönteni - olvasható az NCA honlapján.

A kormány az NCA-n keresztül minden évben ugyanakkora összeget tesz megpályázhatóvá a szervezetek számára, mint amennyi az adózók által felajánlott egy százalékokból származik. Így az NCA kollégiumai évente átlagosan hétmilliárd forintot oszthatnak szét pályázat útján a civilek között.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.