2006. február. 14. 09:41 Utolsó frissítés: 2006. február. 14. 10:00 Gazdaság

Adózni kell a netes nyeremény után

Kicsi a lebukás veszélye, így kevesen vallják be nyereményüket, pedig fizetni kellene a netes szerencsejátékok után – írja a Napi Gazdaság.

Adózni kell az internetes nyeremények után, az így megszerzett nyeremény ugyanis önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül – áll az adóhatóság tájékoztatójában. Az ilyen módon bezsebelt pénzek azért nem tekinthetők közönséges nyereménynek, mert nem a szerencsejátékok szervezéséről szóló törvényben meghatározott, engedélyköteles sorsolásos játékból, ajándéksorsolásból vagy fogadásból származnak. (Ez a tevékenység Magyarországon állami monopólium, s például az állami tulajdonban lévő Szerencsejáték Rt. évente szép summát fizet be a költségvetésbe.)

Az online játékokon, különösen kártyaversenyeken való részvétel több órát vesz igénybe, és az előre kitűzött nyereményekből az elért rangsor alapján részesülnek a résztvevők, az APEH ezért önálló tevékenységből származó jövedelemként kezeli az internetes szerencsejátékkal elért nyereséget.

Az internetes játékból származó jövedelem minden esetben Magyarországon adózik, függetlenül attól, hogy a játék szervezője magyar vagy külföldi, s továbbá attól, melyik országban nyitottunk bankszámlát – tájékoztatott az APEH. Abban az esetben, ha külföldön adót vonnak le a szerencsejátékból származó jövedelemből, az APEH megkapja a társszervezettől azoknak a magyaroknak a listáját, akiknek külföldön keletkezett bevétele. Így könnyen ellenőrizhetők lennének azok, akik az interneten játszanak, azt azonban az APEH-nél is elismerték, hogy általában csak szúrópróbaszerű ellenőrzésen bukhat meg a jövedelmét eltitkoló szerencsejátékos - olvasható a Napi Gazdaságban.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.