Eladhatók a Jukosz külföldi vagyonrészei részvények
Egy amszterdami bíróság feloldotta ideiglenes tilalmát a Jukosz hollandiai leányvállalatai útján birtokolt külföldi részesedéseinek eladására. A holland bíróság ezzel az orosz állami Rosznyefty kereseteit utasította el, amely az orosz olajcég főegységét, a Juganszknyeftyegazt egy múlt év végi vitatott árverés után megszerezte.
A keresetek alapján, amelyeket a Juganszknyeftyegaz nyújtott be a Rosznyefty nevében, a bíróság a múlt hónap elején átmeneti intézkedésként megtiltotta a Jukosz két hollandiai leányvállalatának, a Jukosz Finance B.V.-nek és a Jukosz International UK B.V.-nek, hogy bármilyen vagyoni ügyletet vigyenek véghez.
A Jukosz a száz százalékos tulajdonát képező Jukosz Finance B.V-n keresztül ellenőrzi külföldi részesedéseit, köztük a szlovák Transpetrol 49 százalékát, illetve (a Jukosz Finance száz százalékos tulajdonában lévő Jukosz International közbejöttével) a litván Mazeiku Naftya 53,7 százalékát.
Az amszterdami körzeti bíróság csütörtöki verdiktje lehetővé teszi, hogy az orosz olajcég folytathassa Oroszországon kívüli vagyonrészeinek eladását és kifizethesse hitelezőit - mondta Robert van Galen, a Jukosz ügyvédje, aki ezt fontos győzelemként értékelte. A Juganszknyeftyegaz nem tudta bizonyítani, hogy ez az eladási folyamat sértené a Jukosz hitelezőinek érdekeit - állt a cég moszkvai közleményében.
A hollandiai keresetek a Rosznyeftynek abba a törekvésébe illeszkedtek, hogy behajtson a Jukoszon-on 2,12 milliárd dollárt, amit egy moszkvai bíróság ítélt meg neki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.