Eltűnik a T-Mobile Magyarország
A Magyar Telekom igazgatósága csütörtökön javaslatot tett a cég, illetve a T-Mobile Magyarország egyesülésére.
Sugár ellenezte? |
Sugár András, a T-Mobile Magyarország vezérigazgatója szeptember 6-val, közös megegyezéssel távozott a cégtől. Korábbi piaci információk szerint Sugár távozásának hátterében a T-Mobile Magyar Telekomba történő beolvadása állt. Ezt a távozó vezérigazgató ellenezte. Részletek |
A közlemény szerint a javaslat összhangban van a 2004-ben közzétett középtávú stratégiával, aminek egyik alappillére a csoportszintű szinergiák kiaknázása. Az egyesülés a vállalatcsoport várakozásai szerint kézzelfogható előnyöket hoz az ügyfeleknek, valamint pozitív hatást gyakorol a piacra és a versenyre.
Októberben lesz 12 éves |
A 2004. május 3-tól T‑Mobile Magyarország Távközlési Rt. néven működő mobilcég alapító okiratát (még Westel 900 GSM Mobil Távközlési Rt. néven) 1993. október 27-én írták alá. A Westel 900 néven piacra lépő vállalat vezérigazgatója Sugár András lett, aki 20 fős csapattal kezdte el a mobilszolgáltató felépítését. A cég története |
Mindezeknek köszönhetően néhány éven belül a csoport pénzügyi teljesítménye jelentősen, akár évi több tízmilliárd forinttal is javulhat.
A közlemény szerint a vezetékes és mobil területek harmonizációjára törekvés ötlete nem egyedülálló, mára számos, vezetékes és mobil üzletággal egyaránt rendelkező európai nemzeti szolgáltató, így például a British Telecom, a France Telecom, a Telekom Italia ismerte fel a konvergenciából eredő stratégiai előnyöket, lehetőségeket.
A Magyar Telekom és a T-Mobile egyesülése - a vezetékes-mobil közös értékajánlatok révén - tovább élénkíti a versenyt mind a vezetékes, mind a mobil piacon. Ezen túl az egyesülés hozzájárul a hosszú távú szolgáltatásalapú verseny kereteinek megteremtéséhez is - áll a közleményben.
A Magyar Telekom szerint a két társaság összeolvadása az ügyfelek számára is kézzelfogható előnyökkel jár. Az egységes ügyfélkiszolgálás egyszerűbbé teszi az ügyfelek számára az ügyintézést, a vásárlást, a számlakezelést, a műszaki segítségkérést. Továbbá a vezetékes és mobil tevékenység harmonizációja új, integrált szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé.
A közlemény szerint az egyesülés jogi akadályokba nem ütközik, a hatályos nemzeti és nemzetközi jogszabályoknak megfelel. Mivel a T-Mobile Magyarország jelenleg is a Magyar Telekom 100 százalékos tulajdona, a tervezett lépéshez nincs szükség a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.