ÁPV Rt.: még nincs meg az MTV-székház új tulajdonosa
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. még nem zárta le a Magyar Televízió Rt. (MTV) székházának eladásáról folyó tárgyalásokat. Az értékesítés feltétele, hogy az MTV bérelhesse a budapesti, Szabadság téri épületet.
A Népszabadság csütörtöki számában azt írta, "ötévi sikertelen próbálkozás után az ÁPV Rt. vevőt talált" a Tőzsdepalotára, "van már egy kiválasztott cég, amelyik tulajdonosként be is jelentkezett az MTV Rt.-hez, hogy tárgyaljanak a bérleti szerződésről". A napilap szerint "a köztévé viszont megspórolná a bérleti díjat. A jogcím nélküli használat elvileg azt is lehetővé tenné, hogy a tulajdonos kirakhatná az MTV Rt.-t az épületből".
Holub Katalintól, a köztelevízió szóvivőjétől nem érkezett válasz arra a kérdésére, hogy járt-e már egy, magát tulajdonosnak tekintő cég képviselője az MTV Rt.-nél. A szóvivő mindössze annyit válaszolt, hogy "azonnal jelentkezem, amint hírértékkel bíró konkrétumokkal szolgálhatunk".
A privatizációs szervezet igazgatósága január 13-án nyilvánította eredménytelennek a korábban kiírt kétfordulós pályázatot, és döntött új, tárgyalásos értékesítési eljárás megindításáról. A részvételi szándékot január 31-ig kellett bejelenteni; a felhívás tartalmazta azt is, hogy az ingatlant 2006. december 31-ig bérleti jog terheli.
Czeglédi László, a közszolgálati médiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnöke április végén annak a reményének adott hangot, hogy a Magyar Televízió új székházának felépítési munkálatai "még az idén megkezdődhetnek, és valószínűleg a jövő év végére befejeződhetnek". Megemlítette azt is, hogy a székházhoz van építési engedély.
A kormány tavaly június 30-án döntött úgy, hogy magántőkebevonásával épül fel a Magyar Televízió új székháza Budapesten, a parlament az idén májusban jóváhagyta, hogy a beruházás állami és magán beruházásos, úgynevezett PPP konstrukcióban készüljön el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.