A világ legdrágább szállodái 2005-ben
Rolls-Royce a reptérre vagy a piacra, a kívánságainkat leső privát séf, méregdrága étel- és italkülönlegességek, terepjárótúra, könnyűbúvárkodás és lélegzetelállító panoráma – többek között ezeket kínálják azok a szállodák, amelyek 2005-ben felkerültek a világ legdrágább hoteljeinek listájára.
© wakaya.com |
A lap szerint a luxusszállókban tudják, hogy a kiemelkedő szolgáltatásnak csillagászati az ára.
De amit sokan nem tudnak: a legdrágább hotelek VIP vendégei gyakran egy petákot sem fizetnek a kényeztetésért. A Forbes szerint az ügyeletes szupermodellek, hollywoodi producerek és arab hercegek általában nem fizetik ki a hivatalos szobaárakat, hiszen a náluk megszálló hírességek a hely publicitását is segítik, vagyis élő PR-eszközként szolgálnak.
Ha a legtöbb fontos vendég nem fizet, mi értelme a magas áraknak? Részben az, hogy még mindig akadnak olyan valóban fizető vendégek, akiknek a pénz egyáltalán nem számít. Másrészt minél drágábban kínálják szobáikat e szállodák, annál exkluzívabb vendégkört vonzanak. Ahogy a leghíresebb adóparadicsomok esetében, a szállodáktól is azok kaphatják a legnagyobb kedvezményeket, akik egyébként is ki tudták volna fizetni a teljes árat.
A Forbes idei toplistáján - ahogy 2004-ben is - egy-egy amerikai szálloda áll az első és a tizedik helyen. A többi helyezett afrikai, ázsiai és közel-keleti szálloda – meglepő módon egyetlen európai hotel sem került a legdrágábbak közé. A magazin a főszezonban egy kétágyas szobáért elkért nem akciós szobaár alapján rangsorolta a luxushoteleket. Nem kerülhetett fel emiatt a listára a velencei Hotel Cipriani sem, amely a reggelit is felszámítja a 815 eurós szobaárába (a deluxe szobákért itt egyébként 1700 eurót kérnek).
10. Little Palm Island - Florida, Egyesült Államok - 1145 dollár/éj két főre
© littlepalmisland.com |
9. Burj Al Arab – Egyesült Arab Emirátusok - 1333 dollár/éjszaka két főre
© burj-al-arab.com |
A szálloda busza ingyen szállítja el vendégeit a Dubai piacra – van Rolls-Royce is, ám ez pluszköltséget jelent, akárcsak a 41 dolláros reggeli. A szobaárra ezen kívül 10 százalékos kiszolgálási díj és ugyanennyi helyi adó rakódik.
8. Huka Lodge - Taupo, Új-Zéland – 1780 dollár/éjszaka két főre
© hukalodge.com |
A vendégek a Taupo-tó, a Huka vízesés és a Waikato folyó mellett gyönyörű panorámát és kiváló túraútvonalakat találnak – már ha nem akarják egész napot a luxuskivitelű lakosztályaikban tölteni.
7. Turtle Island – Fidzsi-szigetek – 1836 dollár/éjszaka két főre
© turtlefiji.com |
A szobaárban benne van az összes étkezés, és italok ára, valamint a hotel által kínált könnyűbúvárkodás és a mélytengeri halászat díja is. A szállodának - ahol a Kék lagúna c. filmet is forgatták - hatalmas biokertje van.
6. The Wakaya Club – Fidzsi-szigetek – 1900 dollár/éjszaka két főre
© wakaya.com |
5. Singita Private Game Reserve – Sabi Sand, Dél-Afrika – 2200 dollár/éj két főre
© singita.com |
Az öt épületben 18 lakosztályt kínáló szálláshely éttermében pedig megkóstolhatják a dél-afrikai borokat – a borpincében ehhez 12 ezer palackos gyűjtemény áll a rendelkezésükre.
4. Le Toiny – Francia Nyugat-India – 2090 dollár/éjszaka
© hotelletoiny.com |
Az épületeket a hagyományos francia ültetvények egykori házai alapján építették, de belső kialakításuk a legújabb telekommunikációs és szórakoztató elektronikának köszönhetően kimondottan modern.
A szobaár a reggeli mellett a repülőtéri transzfert is magában foglalja.
3. Frégate Island Private – Seychelles-szigetek – 2482 dollár/éj két főre
© fregate.com |
Az árban benne vannak az étkezések és az italok. A nemzetközi repülőtérről további 2000 dollárért repülhet ide a vendég.
2. North Island – Seychelles-szigetek – 3217 dollár/éjszaka két főre
© north-island.com |
Az ételek elkészítésében a séfek nagy hasznát veszik a helyi zöldségeknek és gyógynövényeknek.
1. The Mansion at the MGM Grand – Las Vegas, Egyesült Államok – 5000 dollár/éjszaka
© mgmmirage.com |
A vendégeket privát séfek (egy az ázsiai konyhára, egy pedig a kontinentálisra) szolgálják ki a nap 24 órájában – a felszolgálás viszont nincs benne a szoba árában.
A villák hatalmasak: a legnagyobb, több mint 800 négyzetméteres épület ára egy éjszakára 15 ezer dollárra rúg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.