2005. január. 28. 12:32 MTI Utolsó frissítés: 2005. január. 28. 13:00 Gazdaság

Hétfőn lesznek jelöltek a Monetáris Tanácsba

Hétfőn jelenti be Gyurcsány Ferenc kormányfő, hogy ki az a négy személy, akiket jelöl a Monetáris Tanácsba.

A miniszterelnök pénteken illetve hétfőn egyezteti jelöltjeit a jegybank elnökével, s ezután jelenti be jelöltjeit - mondta a pénzügyminiszter. Draskovics Tibor nem kívánta sem cáfolni, sem megerősíteni, hogy Neményi Judit, és Bánfi Tamás már szerepel a listán, illetve elhárította a többi személyre vonatkozó találgatást is.

A pénzügyminiszter szerint még 40 milliárd forintnyi 2004-es általános forgalmi adó visszaigénylési kérelmet kell egyeztetni az európai uniós partnerszervezetekkel ahhoz, hogy a kifizetés jogosságáról meggyőzödjön az APEH. Draskovics elmondta: több száz kisebb összegű áfa visszaigénylést már teljesített az adóhatóság.

A pénzügyi tárca vezetője szerint januárban már teljesülni fognak az áfa bevételi prognózisok, ami összefüggésben van a vártnál nagyobb karácsonyi forgalommal, és a szigorúbb ellenőrzéssel.

Pénzügyi körökből származó korábbi információk szerint Bánfi Tamás, a Corvinus Egyetem tanszékvezető tanára, Neményi Judit, a Pénzügykutató Rt. főmunkatársa és Tarafás Imre, a jegybank korábbi elnökhelyettese számíthat biztosan arra, hogy a miniszterelnök a testületbe jelöli. Rajtuk kívül Antal Lászlót, a Magyar Külkereskedelmi Bank elnöki tanácsadóját, Chikán Attilát, a Corvinus Egyetem professzorát és Karvalits Ferencet, a CIB Bank vezérigazgatóját tartják esélyesnek a tagságra.

A jegybanktanácsnak tagja jelenleg Járai Zsigmond MNB elnök, az alelnökök: Szapáry György, Auth Henrik, Adamecz Péter, valamint Bihari Vilmos, Hardy Ilona, Kádár Béla, Kopits György és Oblath Gábor.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.