Rendőrségen a magyar milliárdosok ügye
Nyomozóhatósági meghallgatással folytatódik szerdán az A 100 leggazdagabb magyar című Magyar Hírlap- (MH-) kiadvány ügyében kirobbant jogi konfliktus - értesült a hvg.hu. Úgy tudjuk, a rendőrség szerdára tanúként beidézte Szakonyi Pétert, aki az MH munkatársaként az A 100 leggazdagabb magyart szerkesztette 2002-ben és 2003-ban.
A meghallgatásnak különös aktualitást ad, hogy kedden került az üzletekbe a német Spiegel-csoporthoz tartozó Manager Magazin (MM) saját top 100-as listája, A száz leggazdagabb 2004 címmel. A havilap szerves részeként megjelent MM-rangsor összeállításában Szakonyi Péter segédkezett.
A november elején megszüntetett (és időközben egy más tulajdonosi kör által újjáélesztett) Magyar Hírlap volt tulajdonosa, a Ringier Kiadó Kft. jogi lépéseket helyezett kilátásba az MM kiadója és Szakonyi Péter ellen arra az esetre, ha az MM megjelentetné saját top 100-as listáját. A Ringier akkor azzal érvelt, hogy az A 100 leggazdagabb magyar a kiadó tulajdonában álló egyedi termék, amelynek sem know how-ja, sem anyagai önkényesen, engedély nélkül nem adhatók át másnak.
Papp Béla, a Ringier Kiadói Kft. külföldön tartózkodó ügyvezető igazgatója a hvg.hu-nak azt mondta, hogy még nem látta az MM listáját, de jogi úton is megvédik jogaikat, ha azokat sérti a rivális kiadvány. Az ügyvezető megerősítette, hogy a Ringier novemberben ismeretlen tettes ellen tett feljelentést az ügyben. Papp szerint „nem segíti” egymás piacát a hasonló tartalommal megjelenő két 100-as lista.
„Senki sem formálhat jogot arra, hogy csak ő írhassa le a száz leggazdagabb magyar nevét” - nyilatkozta a hvg.hu-nak az MM főszerkesztője. Kertész György úgy vélte: „Szakonyi Péter fejét nem vette meg a Ringier.” Kertész szerint egyébként az MM már hónapokkal az MH bezárása előtt tervezte egy top100-as lista megjelentetését; a projekt szervezése akkor el is indult.A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.