2004. október. 26. 13:53 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Schröder hét pontja az európai gazdaság fellendítésére

Gerhard Schröder német kancellár novemberben hétpontos programot terjeszt az európai állam- és kormányfők elé az európai növekedés és foglalkoztatás fellendítése érdekében.

Számos európai lapban, többek között a német Handelsblattban közölt elképzelések a közel öt évvel ezelőtt Lisszabonban elhatározott célkitűzést szolgálják: az Európai Unió 2010-re váljon a világ legversenyképesebb régiójává.



Schröder szerint a gazdasági célokon túl az európai szociális modell megtartásáról is szó van, s ennek érdekében, a tartós növekedés és a széles körű foglalkoztatottság biztosítására az Európai Uniónak világos prioritásokat kell meghatároznia.



A német kancellár egyebek között azt szeretné, ha 2007 közepére az EU-n belül teljesen liberalizálnák az energiapiacot, és hogy minden fogyasztói csoport szabadon választhasson az áram- és gázszolgáltatók között. Ezen kívül Schröder a pénzügyi felügyelet egységes európai rendszerének a megteremtését is szeretné, továbbá egységes szabványokat a pénzátutalásban, és a hitelkártya üzletágban.



Az elképzelések között szerepel az is, hogy a társasági adó esetében harmonizálják az adómegállapítási szempontokat, úgy hogy az ehhez szükséges tervezet első változata 2006-ra elkészüljön.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.