„Tudja-e Ön…?” - kérdések Draskovicshoz
Az amúgy is korszerűtlen magyar megtakarítási szerkezetet tovább rontja a tőzsdei árfolyamnyereség adó újbóli bevezetése – állítja a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) Draskovics Tibor pénzügyminiszterhez intézett levelében.
Többek között ezeket a kérdéseket intézte a Tebész Draskovics Tiborhoz, hétfőn keltezett levelében, „a gyors megválaszolás reményében”.
Levelében a Tebész megfogalmaz néhány észrevételt: „a kormány – nyilván a bankokkal kötött alku alapján - a bankbetétek felé kívánja terelni a megtakarításokat.”… A magyar lakosság bankbetétben, kincstárjegyben, azaz rövid távú megtakarításokban 5700 milliárd forintot, míg tőzsdei részvényben csak 185 milliárd forintot tart. Ezzel Európa egyik legkorszerűtlenebb megtakarítási szerkezetével rendelkezik.”
„A tőkehiánnyal küzdő magyar vállalatok tőzsdei bevezetéskor elsősorban a hazai magánbefektetők pénzére számíthatnak, mivel a külföldi alapok nem preferálják az ilyen cégeket. Ezen cégek támogatása így továbbra is állami/költségvetési feladat marad, tovább terhelve a költségvetést és az adózó polgárokat” - teszi hozzá a levél. (hvg.hu)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.