2004. június. 30. 09:46 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Cseh kézbe kerülhet az Antenna Hungária

A második legnagyobb cseh távközlési társaság, a Ceské Radiokomunikace is érdeklődik az Antenna Hungária Rt. (AH) privatizációja iránt. A magyar cég 50, esetleg 74 százalékát adnák el szakmai befektetőknek. A cseheken kívül portugál és katalán cégek is bevásárolnának a műsorszóró vállalatba.

Az AH szervesen illeszkedne a cég legújabb stratégiájába, amely a régiós terjeszkedésre koncentrál – idézi Miroslav Curint, a társaság elnökét a Világgazdaság. Az AH privatizációjáról néhány hónapja már felröppentek olyan hírek, hogy a kormány heteken belül dönt az értékesítés menetrendjéről, illetve az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV) hosszas előkészület után két változatot terjesztett a kormány elé.



Az első variáció szerint 50 százalékot és egyszavazatnyi részvénycsomagot adnának el szakmai befektetőknek, míg a maradék 24 százalékot a tőzsdén értékesítenék. Alternatívaként a teljes 74 százalékot egyetlen befektetői csoportnak adnák el.



A legújabb információk szerint az érdeklődők között van az a Hungaro Digitellel hosszú távú üzleti kapcsolatban álló Portugal Telecom és a katalán műsorszóró vállalat, a Retevision is.



A Radiokomunikace – amelynek két legnagyobb tulajdonosa a Deutsche Bankhoz tartozó Bivideon és a HVB csoport – három társaságban lát fantáziát. Egyik a dán TDC által tulajdonolt Contactel, a továbbiakban az Aliatel, míg Szlovákiában a Slovanské Radiokomunikacie cég jöhet szóba. Ebben az évben legalább egy üzletet meg szeretnénk kötni – tette hozzá Miroslav.
zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.