2004. március. 31. 15:35 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Vizsgálat a Vivendi-részvények visszavásárlása körül

A francia rendőrség a tőzsdefelügyeleti szervek irodáiban is nyomozott a törvénytelenül visszavásárolt Vivendi-részvények ügyében - számol be a BBC.

A francia vállalat saját részvényei illegális visszavásárlásának gyanújába keveredett, a feltételezések szerint kihasználva a 2001. szeptember 11-ei eseményeket követő piaci zűrzavart. A Vivendi, mely előzőleg csalás gyanújába keveredett az Egyesült Államokban, a részvényárak fenntartásában volt érdekelt. A cég volt vezérigazgatója, Jean-Marie Messier szerint "a visszavásárlás törvényes keretek közt zajlott le a részvénytulajdonosok beleegyezésével".



A francia hatóságok kihallgatták a Deutsche Bank két vezetőjét is, akik a visszavásárlást közvetlenül lebonyolították. A francia pénzpiaci felügyelet beismerte, hogy a vezetője, Michel Prada írt Messier-nek egy hónappal 2001 szeptembere után, s jelezte, bár a francia törvények nem engedik meg, de ő nem szándékozik megakadályozni a a Vivendi részvényeinek visszavásárlását.



Messier 2002 júliusában kényszerült posztjának elhagyására, miután napvilágot láttak túlköltekezései, melyek következtében a cég adóssága 42 milliárd dollárra emelkedett. A volt vezérigazgató kénytelen volt lemondani 21 millió eurós végkielégítéséről is. A cég időközben megszabadult amerikai szórakoztatóipari ágától, és mérlege ismét pozitív.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.