2004. március. 16. 16:59 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Haladék a gyógyszergyártóknak az OEP-megállapodás aláírására

Bombariadó miatt kedden kora délután kiürítették az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és az Országos Nyugdíjfolyósító Intézet közös épületét, ezért a gyógyszergyártók este tíz óráig írhatják alá a megállapodást árbevételük vállalt csökkentéséről.

A szerződésben azt vállalnák a gyógyszergyártók, hogy minden eladott, a TB által támogatott gyógyszerkészítményük után az ár 15 százalékát befizetik az OEP kasszájába.



Kökény Mihály egészségügyi miniszter hétfőn jelentette be, hogy a kormány április elsejétől, az ártörvény alapján 180 napra valószínűleg a jelenlegi árak 85 százalékán befagyasztja azoknak a gyógyszergyártó cégeknek az árait, amelyekkel nem sikerül megállapodnia, ugyanakkor hozzátette, hogy nem hatósági ár bevezetéséről van szó.



A befagyasztás ideje alatt is hatóságilag állapítják meg a gyógyszerek árát, de ez nem azonos a "hatósági ár" fogalmával, amely korlátlan időre szól. A miniszter szerint "A kormány élni fog az ártörvényben biztosított felhatalmazással annak érdekében, hogy a lakossági gyógyszerkiadások növekedését megállítsa, és a gyógyszerkassza további túllépését is megakadályozza".



A 180-200 gyógyszergyártó közül várhatóan 10-20 írja majd alá a múlt heti szándéknyilatkozat alapján kialakított megállapodást. A tárca szóvivője múlt héten jelentette be, hogy keddig adnak lehetőséget a szerződés aláírására. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.