2004. február. 23. 19:13 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Atrocitásoktól mentes gazdatüntetések

A szervezők szerint a gazdák az agrártárcával folytatódó tárgyalások miatt egyelőre várakozó állásponton vannak, de eltökéltek, hogy mindaddig kitartanak, amíg nem sikerül megállapodni az agrárium legfontosabb kérdéseiben.

Hétfőn országszerte folytatódott a február 16-án kezdődött országos gazdademonstráció, a gazdák képviselőinek és a szaktárca megbízottainak tárgyalásai jelenleg is folynak. A tiltakozó akciók atrocitások nélkül fejeződtek be. A megyékben változatlanul több helyszínen, általában az eddigieknél nagyobb számban demonstráltak a gazdák. A főváros környéki utakon összesen hat helyen tartottak félpályás útlezárást az ország több megyéjéből érkezett termelők, Kópházán az északnyugat-dunántúli gazdák tartottak nagygyűlést, míg Csongrád megyében három nagy feldolgozó üzem előtt volt demonstráció.



A Pest Megyei Rendőrfőkapitányság szerint a gazdatüntetések miatt különösebb fennakadás az utakon nem volt. Tompánál a demonstráció feloszlatása mellett döntöttek a szervezők, mert olyan feszült légkör alakult ki, hogy felelősséggel nem vállalták a tiltakozó akció folytatását. A résztvevők rendben eltávoztak a helyszínről.



A gazdák követeléslistáján magasabb tejár, piacvédelmi intézkedések, az áfa-törvény módosítása, az európai uniós csatlakozás utáni időszak uniós és nemzeti támogatásaival kapcsolatos konkrét tájékoztatás, a magyar agrárium versenyképességéhez szükséges feltételek megteremtése szerepel. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.