2010. február. 24. 09:10 MTI Utolsó frissítés: 2010. február. 24. 09:10 Hazai gazdaság

MFB: egy hét alatt 808 millió forint hitel a kkv-szektornak

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) február 15. és 21. között 808 millió forintot folyósított a kkv-szektor vállalkozóinak – közölte honlapján a hitelintézet.

Az állami tulajdonú hitelintézet 2009. január elseje óta összesen 65,2 milliárd forintot fizetett ki a mikro-, kis- és középvállalkozások hitelkérelmeire. A bank február 22-ig a különféle vállalkozói hitel- és bankgarancia programok keretében a kkv-szektortól összesen 5 689 kérelmet fogadott be közel 388,5 milliárd forint összegre, és 4 988 kérelmet hagyott jóvá, csakneml 298 milliárd forint összegben.

Az Új Magyarország Vállalkozásfejlesztési, Agrárfejlesztési és Agrár Forgóeszköz, valamint az MFB Forgóeszköz Hitelprogramok keretein belül még jelentős források állnak a kis- és középvállalkozói szektor (kkv) rendelkezésére – hívja fel a figyelmet a bank.

Az MFB kkv-hiteleinek kedvezményes kamata változatlanul 5 százalék alatt van: 3 havi Euribor (az irányadó európai bankközi kamatláb) + legfeljebb 4 százalék, 15 éves futamidőre.

 

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.