Gasztro hvg.hu 2014. december. 05. 20:28

A Gerbeaud Szöulban

Tokió után újabb távol-keleti városban, Szöulban nyitott új üzletet a Gerbeaud Kávéház. A szöuli Lotte Tower a világ egyik legmagasabb épülete lesz, melynek tervezett átadása 2016 év eleje. Az épület köré épült luxus bevásárlóközpontba költözött be a Gerbeaud.

A megegyezés a dél-koreai partnerrel szokatlanul gyorsan alakult ki, bár a koreai üzleti politikának a gyorsaság egyébként is szerves része. Még 2013 év végén érkezett egy megkeresés a budapesti anyavállalat felé, majd 2014 kora tavaszán a Gerbeaud távol-keleti partnerei ráerősítettek a szándék komolyságára. A dél-koreai cég konkrétan egy európai kávéházat keresett, melyet az új luxus bevásárlóközpont egyik ékszerdobozának képzeltek el.

Ezzel fogadják a szöuli vendégeket
Gerbeaud

Hogy miért esett a Gerbeaud-ra a választás? Többek között az internetnek is köszönhetően. Egyrészt kimagaslóan sok koreai turista posztolt nagyon elégedetten a Vörösmarty téri üzletről, másrészt a szöuli partnercégnek nagyon tetszett a Gerbeaud honlapja és a kávéház hangulata. 

Az üzletben folyamatosan vezetik be a magyar süteményeket. Jelenleg a Gerbeaud szelet, az Esterházy torta, a Royal csokoládé, a Bazsalikomos citrom és a Somlói galuska, valamint négy fagylaltkehely a kínálat.

Gerbeaud szelet a la Szöul
Gerbeaud

A cukrászda üzemét helyi cukrász vezeti, akit folyamatosan tréningez a magyar üzlet.

A budapesti Gerbeaud tulajdonos-ügyvezetője Pintér Katalin november 28-án írta alá Szöulban a hivatalos licence és know-how szerződést a helyi tulajdonos-üzemeltetővel. Az eseményen – amelyet Orbán Viktor miniszterelnök, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Hende Csaba honvédelmi miniszter jelenlétében, a Magyar-Koreai Üzleti Fórum keretében tartottak – további három magyar cég írt alá együttműködési szerződést helyi partnerével.

 

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.