Gasztro hvg.hu 2013. június. 13. 17:45

Bűnözők a pincészetek ellen

Nem pitiáner tolvajok nyúlnak le egy - egy palackot, csennek el pár fürt szőlőt. Nagyban játszanak. Az elmúlt években megszaporodtak a neves pincészetekben a betöréses lopások.

A közeli napokban a világ egyik legrégebbi pincészetét, a Chateau d' Yquem - et szabadították meg 380 kis palack bortól, mintegy 125 ezer euró értékben - számol be az esetről a borravalo.hu. A Bordeux-tól délre fekvő Yquem birtokon 1593 óta termel a Sauvage család. Az ő saturnes borukat már  Thomas Jefferson és George Washington is kedvelte, a filmvásznon Hannibal Lecter kedvenceként tűnt fel, de ezt kortyolta a Nem vagyunk mi angyalok- ban Humphrey Bogart, az Ocean's 13 - ban Matt Damon. Az 1953 óta Ygrec néven forgalmazott száraz fehér boruk sauvignon szőlőjének hatóanyagai pedig 2006- ban a Dior ház öregedésgátló arckrémjeibe kerültek.

wikimedia.org

Nem az "iható fény" - ahogy a Chateau d' Yquem borait nevezik - volt az egyetlen,amely idáig az idén felkeltette a bűnözők érdeklődését. Márciusban több mint 100 ezer dollár értékű 80 ritka, válogatott palack bort loptak el a Fine Wines International San Francisco környéki raktárából. Ugyancsak ebben a hónapban 12 dél - ausztrál pincészet 60 ezer palack borát vitték el konténerekkel együtt egy raktárból. A kár itt meghaladta a félmillió dollárt.

A borravalo.hu összeszedte a borbűnözők top 10 - es listáját, köztük ott a tavaly márciusban Londonban elkövetett magyar vonatkozású bűneset, amelynek során 500 láda Royal Tokajinak kelt lába az éj leple alatt.

Ha kiváncsi a részletekre, látogasson el a blogra: http://borravalo.hu/2013/06/13/a-top-10-borlopas/

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.