2009. május. 25. 21:00 Tóth Sándor Utolsó frissítés: 2009. május. 26. 17:02 Gasztro

Karcsúsító bonbonok étvágycsökkentővel

Nem véletlenül a nyárelőn, a bikiniszezon kezdetén mutatta be egy valenciai cég újdonságát: a fogyasztó pralinét.

Az Alicante Natura 2009 kiállításon és vásáron debütált a minap a Lola névre keresztelt varázslat. A fogyókúrázóknak kifejlesztett ,egyedülálló zöld bonbonokról az első kóstoló után főként a hölgyek nyilatkoztak igen pozitívan. A Lola négy fő összetevőből áll: kiváló minőségű kakaóbabból, mandulából, spirulina mikroalgából és a jojoba (Oleum Simmondsiae Californicae) nevű növény magvából, amelynek olaja (viasza) ismert kozmetikai-természetgyógyászati szer. A spirulina mikroalga adja a bonbon zöldes színét. Annyit érdemes tudni róla, hogy magában hordozza az emberi szervezet számára szükséges összes, mintegy négyezer vitális anyagot.

Csodabonbon. Étvágycsökkentő hatóanyagok
A Lola előállítása egy biokémikus - csokoládékészítő párosnak köszönhető. A spanyol Armando Yañez kémikusnak (aki az egészségtudományok doktora) és a francia Juan Lambert csokoládékészítő mesternek. A zöld bonbonok nemcsak áldásos hatást fejtenek ki a szervezetre, de igen élvezetesek is. A más csokoládékhoz hasonlóan jóízű Lolát tanácsos a főétkezés előtt egy órával fogyasztani.

A hatóanyagok garantálják a jelentős étvágycsökkenést. Mi ennek a magyarázata? A legújabb kutatások igazolják a jojoba éhségcsillapító hatását, amit az amerikai indián népek évszázadok óta ismernek. A spriulina mikroalgák pedig olyan ásványokat, vitaminokat és fehérjéket tartalmaznak, melyek a különböző fogyasztó diétákban alig, illetve csak részlegesen fordulnak elő.
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.