2006. június. 11. 14:59 MTI Utolsó frissítés: 2006. június. 11. 15:01 Foci-Eb

Vb-2006: gondok vannak a togói vízumokkal

Még a togói kormány félmillió dolláros támogatása sem volt elegendő ahhoz, hogy száz "hivatalos" szurkoló Togóból beutazzon Németországba, a labdarúgó-világbajnokságra - közölte a Der Tagesspiegel berlini lap vasárnapi kiadásában.

VB-menetrend
Táblázatunk segítségével tudni fogja, hogy a meccseket mikor és melyik csatornán nézheti meg. Tovább.
A dühös drukkerek a kérvények elutasítása miatt "Mama Togo" vezetésével tüntettek is a loméi német nagykövetség előtt. Az elutasítás oka állítólag az volt, hogy nem tudták bizonyítani: van bankszámlájuk, azon pedig fedezet. "A legtöbben közülünk egyéni vállalkozók. Én például hideg vizet árulok, hogy megkeressem a betevő falatra valót. Hogyan is mutathatnék fel bankpapírokat" - közölte a tüntetés vezetője.

Ön mindig megmondja előre?

Tuti tippje van? Vagy csak malaca? Fogadjon a hvg.hu tőzsdéjén és söpörje be a nyereményeket!
Játszani akarok, most!
Előbb elolvasom a leírást.

A togóin kívül más afrikai országok berlini képviseletei eddig nem éltek panasszal. A német külügyminisztérium szóvivője azt hangsúlyozta, hogy Németország egyrészt vendégszerető ország, másrészt nem akarja, hogy olyan emberek is beutazzanak, akik, miután megérkeztek, "elvesztik" papírjaikat és menedéket kérnek. Aki nem tudja bizonyítani, hogy elegendő pénze van az utazás finanszírozásához, elvben nem juthat hozzá a vízumhoz, ha csak nem ismer valakit Németországban, aki meghívja, s hajlandó kezességet vállalni a költségekért. Sokszor még a meccsre szóló belépőjegy felmutatása sem garantálja a vízum kiállítását.

A berlini képviseletek szerint a stadionok lelátóin jobbára olyan afrikaiak foglalnak helyet, akik már Európában élnek. A Der Tagesspiegel megjegyezte, hogy az ukrán szurkolóknak is meg kellett küzdeniük a kijevi német nagykövetség bizalmatlan munkatársaival.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.