A Google adatai szerint a kivándorlási kedv rekordokat döntöget az Egyesült Államok keleti partvidékén.
Megint felmerült az amerikai elnökválasztás eredményével elégedetlen választókban, hogy elhagyják az Egyesült Államokat – írja a Reuters.
Az elmúlt 24 órában 1270 százalékkal ugrott meg a Kanadába költözéssel kapcsolatos keresések aránya a Google felületén, de nem csak az ország északi szomszédja csábító a csalódott demokraták számára: Új-Zéland esetében 2000 százalékos a növekedés, Ausztráliánál 820 százalék.
A Google adatai szerint a kivándorlási kedv rekordokat döntöget az Egyesült Államok keleti partvidékén.
Ugyan a keresőóriás számszerű adatokat nem adott meg, ám egy, az Új-Zélandra történő bevándorlást segítő weboldal üzemeltetői mintegy 25 ezer új amerikai látogatót regisztráltak. Ez minden bizonnyal a választások miatt történt, ugyanis 2023. november 7-én ez a szám 1500 volt.
Hasonló állapotokról számolnak be a bevándorlási ügyekkel foglalkozó jogászok. Egy kanadai ügyvéd szerint félóránként érkezik hozzá egy-egy érdeklődő e-mail Amerikából, az országba való bevándorlással kapcsolatban.
A hirtelen támadt érdeklődés nem új jelenség, hasonló játszódott le 2016-ban is, amikor Donald Trump először nyerte meg a választásokat. Mostanra már tudni lehet, hogy az akkori tömeges költözési kedvnek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, legalábbis a kanadai CTV portál adatai szerint 2015-ben 6800 amerikai kért állandó letelepedési engedélyt Kanadában, míg 2016-ban ez a szám 7700-ra nőtt, majd a csúcsév 2017 volt, amikor 9000-en adtak be ilyen kérelmet. Ezt követően nem nagyon ment ez a szám 8700 alá, bár a pandémia miatti lezárásokkal terhelt 2020-as év kivételt képez.
Ez azt jelenti, hogy a politikai alapon költöző amerikaiak jelensége valóban létezik, azt azonban kár lenne állítani, hogy tömegesen vándoroltak volna el a republikánus uralom elől.
Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy azok az országok, ahová a kiábrándult amerikai szavazók szívesen költöznének, nagyon is megválogatják, hogy kiket fogadnak be. Kanadába sem egyszerű a letelepedés, míg Új-Zéland pedig kifejezetten híres a szigorú bevándorlási politikájáról.