Élet+Stílus hvg.hu 2024. augusztus. 06. 16:18

A békéért ad ingyenkoncertet a Hősök terén a Fesztiválzenekar

Az augusztus 31-i koncert különlegessége, hogy a zenekar ukrán és orosz, izraeli és palesztin zenészekkel fog kiegészülni.

Fischer Iván vezényletével ad nyilvános szabadtéri hangversenyt a Budapesti Fesztiválzenekar. A már hagyományossá vált évi egyszeri ingyenes koncertjük idén a háborúk ellen „a zene eszközével kíván felszólalni a béke, a tisztelet, a barátság és a szeretet mellett” – írják a szervezők.

A Koncert a békéért elnevezésű rendezvényt a Hősök terén tartják majd, augusztus 31-én este 7 órától.

Az együtteshez ezzel az alkalommal olyan nemzetközi vendégművészek is csatlakoznak, akiknek hazájában háború dúl.

„Együtt, a zene révén szeretnénk kifejezni közös reménységünket, hogy véget érhet a fegyveres konfliktusok okozta szenvedés, és a jövő a kölcsönös megbecsülés és a béke jegyében áll majd” – közölte Fischer Iván, a Budapesti Fesztiválzenekar zeneigazgatója.

Az együttes ezúttal ukrán, orosz, izraeli és palesztin zenészekkel fog kiegészülni, akik „közös fellépésükkel tanúsítják, hogy a zene képes a kölcsönös félelmek és bizalmatlanság enyhítésére” – írják a rendezvény Facebook-eseményének leírásában.

Az estén elhangzik majd Johann Sebastian Bach d-moll hegedű-kettősversenye egy ukrán és egy orosz hegedűművész közreműködésével, Augusta Read Thomas Plea for Peace (Könyörgés a békéért) című szerzeménye, Idan Raichel izraeli énekes-dalszerző művei Taiser Elias palesztin zenész oud-kíséretével, a programot pedig Gustav Mahler III. szimfóniájának fináléja zárja.

A Budapesti Fesztiválzenekar kultúrmissziójáról, közösségépítésről és a párbeszéd kialakításának fontosságáról is beszélt nemrég a HVG-nek adott interjújában Erdődy Orsolya, a Budapesti Fesztiválzenekar menedzser-igazgatója.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.