A Nyírő Gyula Kórház volt főorvosa hosszú betegség után hunyt el 76 évesen.
Hosszú betegség után 76 éves korában elhunyt Funk Sándor addiktológus, neurológus, pszichiáter. Funk Sándort, a Nyírő Gyula Kórház addiktológia osztályának volt főorvosát kedden érte a halál. Temetéséről később intézkednek – tudatta a család szerdán az MTI-vel.
Funk Sándor 1948. március 30-án született Budapesten. 1972-ben végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem általános orvosi karán summa cum laude minősítéssel. Ezt követően az egyetem neurológiai klinikáján tett szakvizsgát 1976-ban, majd 1978-ban pszichiátriai szakvizsgát.
Több kórházban is dolgozott, 1979-től a SOTE neurológiai klinikáján, a Róbert Károly körúti kórházban és a Belügyminisztérium kórházában, elsősorban alkoholbetegek kezelésével foglalkozott. 1987-től a Nyírő Gyula Kórház addiktológiai osztályára került, ahol osztályvezető főorvosként dolgozott. 1992-ben nyert addiktológiai szakképesítést. 1988-ban Magyarországon először alkalmazta a Methadon-kezelést heroinfüggőség esetében. 2012-ben a kórház megszüntette a munkaviszonyát.
Funk Sándor 2012-től a Szent Kristóf rendelőintézet XXII. kerületi addiktológiai gondozójában, 2013-tól 2016-ig a Merényi Gusztáv Kórház pszichiátriai-addiktológiai osztályán dolgozott, majd 2019-ig a Pszichiátriai Addiktológiai Gondozóban. 2019-től a XIII. kerületi Egészségügyi Szolgálat Közhasznú Nonprofit Kft. Neurológiai-Pszichiátriai és Addiktológiai Szakrendelőjének munkatársa.
Orvosi munkája mellett alkohológia/addiktológia tantárgyat adott elő a Wesley János Lelkészképző Főiskola hallgatóinak. Számos függőségekkel kapcsolatos előadást tartott. Választott vezetőségi tagja volt a Magyar Addiktológiai Társaságnak, munkásságát 2000-ben Budapestért Díjjal ismerték el.
A HVG 2013-ban készített vele interjút, amiben többek között azt mondta:
A pszichiátriában mindig is kérdés, mit tekintünk még normálisnak. A politika a társadalmi értékítéletet is formálja: az öregek, a betegek, a rokkantak, a függők mindinkább páriákká válnak.
Bírálta emellett az akkor kiadott nemzeti drogstratégia tervezetet, mert szerinte a kábítószer-probléma 2020-ig szóló kezelési programja semmi kirívó, elfogadhatatlan gondolatot nem fogalmazott meg. Az alkoholfogyasztásról pedig azt mondta: „A társadalom meglehetősen képmutató az ivás ügyében, ehhez most az állam is csatlakozott. Így csupán megerősítette azt a vélekedést, hogy a piálásnál egy jobb van, a még több piálás. Helytől, személytől, szituációtól függően tolerálják az alkoholistát – amíg nem okoz botrányt. Évente mintegy 30 ezren halnak meg idő előtt az alkohol okozta betegségektől. A kemény drogok hatékonyabbak, sokkal gyorsabban ölnek.”