Arról, hogy átkerüljön-e az alapítványi Gábor Dénes Egyetemhez (GDE) a jelenleg még állami fenntartású Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium, a Belügyminisztérium fog dönteni. Ha átkerül, fizetőssé válik. A szülők felháborodtak, hogy a döntést illetően csak véleményezési joguk van.
A korábban írtakkal ellentétben nem kell 15 napon belül eldőlnie a a XII. kerületi Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium sorsának, amelyről kiderült, hogy azt átvenné az állami tankerületi központtól az alapítványi Gábor Dénes Egyetem (GDE). A közoktatás ugyanis a Pintér Sándor vezette Belügyminisztériumhoz tartozik, és az intézmény fenntartásáról az illetékes miniszter 2024. május 31-ig fog dönteni - közölte a Közép-budai Tankerületi Központ a Telexszel.
Amennyiben az egyetemhez kerül az iskola, az a következő tanévtől, felmenő rendszerben már fizetőssé válik a diákok számára. Tehát a kifutó évfolyamoknak és a német nemzetiségi tanulóknak nem kellene még tandíjat fizetniük, de az újonnan beiratkozóknak már 100-150 ezer forintos havi díjjal kellene számolniuk. Ennek fejében minden gyerek laptopot kapna, okostáblák kerülnének az osztályokba, széles sávú wifit és egy új labort építenének ki, felújítanák az udvart és a sportpályát, átszerveznék a menzát.
A Tankerületi Központ leszögezi, hogy a fenntartóváltást illetően a szülőknek és a tantestületnek csak véleményezési joguk van, nincsenek döntési helyzetben.
A Telexnek nyilatkozó egyik szülő azt mondta, hogy "egyöntetű a felháborodás" a szülők között. A Tamási Áron Iskola "hagyományosan a német nemzetiségi tradíciók őrzője, ökoiskola, magas szintű kéttannyelvű gimnáziumi oktatása pedig vonzerő az ide jelentkező diákok számára", és "ebbe a programba nehezen illeszthető, illetve semmilyen összefüggésben nincsenek a GDE informatikai irányultságú fejlesztési elképzelései" - fogalmazott a lapnak.
A megszólaló attól tart, hogy mivel az iskolaépület rossz állapotban van, a tankerület túl fog adni rajta.
Képünk illusztráció.