Svájci tudósok vizsgálták a csiga által hordozott kórokozókat, a közel negyven azonosított parazitának a kétharmada az emberre is veszélyes.
Egyre népszerűbb háziállatnak számít Európában is a húsz centiméteresre is megnövő afrikai óriáscsiga, de egy svájci kutatás szerint veszélyes is lehet az emberre.
A kutatást a Lausanne-i Egyetem tudósai végezték, a Parasites and Vectort című folyóiratban publikálták, amelyben arra hívják fel a figyelmet, hogy az óriáscsigák olyan fonálféreg parazitát adhatnak át az embernek, amely agyhártyagyulladást okozhat.
A népszerű közönséges achátcsigában, az óriáscsigákban és az afrikai óriáscsigában legkevesebb 36 kórokozó található, ennek pedig kétharmada az embert is megfertőzheti. A tanulmány egyik kutatója arról beszélt, rengeteg olyan kép található a közösségi médiában, ahogyan a csiga nyála az ember bőréhez vagy akár a szájához ér. Sokan úgy gondolják, ez jót tesz, pedig hatalmas a kockázata, hogy ezzel a kórokozókat is átadja.
Hangsúlyozták, az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy a maguk és a családjuk egészségét kockáztatják, amikor kézbe veszik vagy az arcukhoz teszik az óriáscsigát. A háziállatok terjedésével pedig nő a veszélye annak, hogy megfertőződnek a csiga által hordozott kórokozókkal.