Az uniós átlagéletkor 26,4 év.
Miután múlt héten Orbán Viktor a magyar futball történelmi és távlati problémái közben többek között a mamahotel ártalmasságáról is elmélkedett, megjelent egy friss kutatás az Eurostat oldalán, amely pontos adatot szolgáltat a témában. A kutatás szerint a magyar fiatalok 27,1 évesen hagyják el a szülői házat. A miniszterelnök amúgy azt mondta:
a mamahotel, a pátyolgatás, a rengeteg kütyü, a különórák és a modern világ velejárója a mai tizenéves koruk elején járó fiatalokat megakadályozza abban, hogy a középiskola elejére „komoly emberekké" váljanak.
Orbán szerint a Fradi az egyetlen komoly magyar csapat, de szükség van még legalább kettőre
A puskasakademia.hu-nak adott interjújában arra is választ ad, lehet-e a Fradihoz hasonló a jövőben a felcsúti csapat.
A frissen megjelent Eurostat-kutatásban nemekre és országokra lebontva közlik átlagosan hány évesen hagyják el a fiatalok a szülői házat az Európai Unióban. Az adatok szerint a nők átlagosan hamarabb költöznek el otthonról, 25,4 évesen, míg a férfiak 27,3 évesen.
Leghamarabb a finn fiatalok kezdenek saját életét, itt mindössze 21,3 éves az átlag. Legkésőbb a horvátok, az olaszok, a spanyolok és a görögök költöznek saját lakásba, közülök a horvát fiatalok viszik a prímet 33,4-es átlaggal.
Az unióban számolt átlagos életkor 26,4 év, Magyarországon pedig 27,1, így a többi adatot tekintve hazánk a középmezőnyben helyezkedik el. Összességében tehát nem maradunk el számottevően az uniós átlagtól, de a miniszterelnök szavaira reagálva a Kormányinfón Gulyás Gergely azt mondta, az önálló élet megkezdéséhez nyújtott segítségek biztosítása közül a kormányra egy feladat hárul: a saját lakás megszerzésének lehetőségeiben való segítség.
(Nyitóképünk illusztráció)