Nincs olyan iskola a megyében, ahonnan az életbe lépő státusztörvény miatt ne távozna pedagógus.
Nincs olyan iskola a megyében, ahonnan az életbe lépő státustörvény miatt ne távozna pedagógus - írja a lap a Szombathelyi Televíziónak nyilatkozó Pedagógusok Szakszervezetének Vasi vezetőire hivatkozva.
A távozás oka, hogy a törvény hatására
a pedagógusok a közalkalmazotti státuszból kikerülnek és ezután köznevelési alkalmazottak lesznek. A kötelező óraszám 24-re kúszik, az egy évre jutó 50 napos szabadságról 15 nappal pedig a munkáltató rendelkezik.
A tankerület szerint azonban a felmondások oka az, hogy a tanárok számára az állásváltoztatás időszaka a nyár. Hozzátették, hogy ők nem tudnak jelentős felmondásokról és a következő tanévet a megszokott gyakorlat szerint készítik elő.
Novák Katalin július 6-án írta alá a státusztörvényt, a pedagógus-életpályamodellről szóló törvény ellen hónapokig tüntettek a tanárok, diákok, szülők és támogatóik. Míg a kormány kommunikációja szerint a törvény a tanárok bérrendezésének és a pedagóguspálya népszerűbbé válásának első lépése, a lapunknak nyilatkozó szakmabeliek szerint ennek épp az ellenkezője igaz: rengetegen mondanak fel, vagy tervezik a felmondásukat, és váltanak egészen más pályára, mennek például külföldre idősgondozónak. Az általunk megkérdezett tanárok ráadásul messze nem az alacsony fizetéseket tartják a legnagyobb problémának, a ki nem fizetett túlórák, használhatatlan tankönyvek és elavult módszertan mind hozzájárul a tömeges felmondásokhoz.
"31 év tanítás után ősztől már a helyi járaton találkozhatnak majd velem buszsofőrként"
Pedagógus-életpálya törvény, státusztörvény, bosszútörvény - ezeken a neveken terjedt el az elmúlt hónapok legkitartóbb tiltakozássorozatát kiváltó jogszabály. A kormány kommunikációja szerint ez lesz a tanárok bérrendezésének és a pedagóguspálya népszerűbbé válásának első lépése, a lapunknak nyilatkozó szakmabeliek szerint ennek épp az ellenkezője igaz: rengetegen mondanak fel, vagy tervezik a felmondásukat, és váltanak egészen más pályára, mennek például külföldre idősgondozónak.