Az Ábrahám Róbert által újragondolt verzióban igen nehéz eldönteni, hogy a Michael Jacksonnak öltözött Julian (Shygys) puszta látványa, vagy a politikamentességnek hazudott, álszent békepropaganda terjesztése a kellemetlenebb.
Amióta Orbán Viktor kijelentette, hogy a béketáborhoz tartozunk, már nehezen tudja meglepni az embert bármi is, de most azért sikerült. A Pesti TV műsorvezetőjeként és youtube-os NER-influenszerként is ismert Ábrahám Róbert összetrombitált egy csapat leáldozott csillagú, vagy éppenséggel a felívelő szakasz küszöbe környékén tébláboló sztárt, hogy a szomszédban dúló háborúra reagálva újrarögzítsék a 80-as évek nagy slágerét, a We Are The World-öt. Nem kellett volna.
A közreműködő sztárok egy része a 2000-es évek elején számított utoljára valakinek (Julian a Shygys-ból, Pély Barna, a Back 2 Black-es Bebe, vagy Bedy a Bestiákból, illetve a magasztos ügyhöz méltó módon biztosra menő, a szöveget telefonról olvasó Király Linda), míg a felvételt keverő és egyben a Szőcs Reni mögötti háttértáncosi feladatokat is ellátó Pribelszki Norbert nagyjából a Barátok köztből lehet ismerős annak, aki az ilyesmit szereti. Persze vannak kurrens, ismertebb nevek is a felhozatalban, ilyen például Curtis, vagy a tehetségkutatós Hadas Alfréd, illetve Szőcs Reni.
Az még hagyján, hogy a videó valamiért megpróbál emlékeztetni az eredeti verzióra – ez különösen akkor roppant kellemetlen, amikor feltűnik a Michael Jacksont imitáló shygysos Julian –, de igazán egyértelművé akkor válik a projekt célja, amikor megjelenik Schobert Norbert a Magyarország békét akar feliratú zászlóval, illetve kiderül, hogy a videóban csak ukránokat mutogattak. Valahogy nem derült ki, hogy annak a háborúnak van egy másik résztvevője is...
Ugyan a videó elején Ábrahám próbálja egy kicsit magyarázni a bizonyítványt, és elmondja, hogy pártpolitikától mentesen, csak a háború ellen kívánnak kiállni, csakhogy a kontextus nélküli békevágy, mint ahogyan arra többek között Rácz András történész és Oroszország-szakértő is utalt, valójában csak a Kreml érdekeit szolgálja.
Ami a projekt művészeti értékét illeti, talán mindenki jobban járt volna, ha inkább meghallgatják szépen a stúdióban a dal Hofi-féle változatát, az is a 80-as években készült, akkoriban is a béketábor tagjai voltunk, majd békésen hazamennek, anélkül, hogy egy kósza hangot is rögzítettek volna.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: