Élet+Stílus hvg.hu 2022. december. 12. 05:37

A Los Angeles-i állatvédelmi hivatal engedélyezte egy kislánynak, hogy unikornist tarthasson

Persze Madelinnek ahhoz, hogy egy egyszarvú büszke tulajdonosává válhasson, még találnia is kell magának egyet.

A Los Angeles Megyei Állatvédelmi és Állatfelügyeleti Hivatal kiadta az első unikornistartási engedélyét – írja a CNN. Madeline, egy 6 éves helyi kislány levélben fordult a hivatalhoz, amelyben hivatalos engedélyt kért arra, hogy egy unikornis tulajdonosa lehessen – már ha képes találni egyet.

A kézzel írt levélben, amelyet a hivatal a Facebook-oldalán tett közzé, a következőket írta: „Kedves LA megye, szeretném, ha engedélyeznék, hogy tarthassak egy unikornist a kertemben, ha találok egyet. Kérem, küldjenek nekem egy levelet válaszul”.

A hivatal a Facebook-bejegyzésben méltatta Madeline elkötelezettségét a felelős állattartás iránt.

„Mindig örömteli olyan fiataloktól hallani, akik átgondoltan mérlegelik, hogy mik azok a követelmények, amelyekkel az állatoknak szeretetteljes otthont biztosíthatnak” – írta a hivatal.

Madeline-nek kiadtak egy „előre jóváhagyott unikornistartási engedélyt", amelyet szintén csatoltak a Facebook-poszthoz. Vannak persze feltételek. Az engedélylevélben szerepel, hogy Madeline-nek „rendszeresen napfényhez, holdfényhez és szivárványhoz” kell juttatnia a házikedvenc unikornisát, hetente egyszer görögdinnyével kell etetnie, szarvát „havonta legalább egyszer puha ruhával ki kell fényesíteni”, és hogy „az egyszarvún használt csillámok vagy csillámporok nem lehetnek mérgezők és biológiailag lebomlónak kell lenniük, hogy biztosítsák az állat jó egészségét”.

És mivel Los Angelesben köztudottan nehéz egyszarvút találni, a hivatal egy extra lépést tett, és egy plüss egyszarvút küldött Madeline-nak – a nyakörvén egy „örökös egyszarvú engedély” felirattal.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.