Élet+Stílus hvg.hu 2022. május. 07. 09:43

Sebastian Vettel alsónadrágban jelent meg a miami paddockban

Nem feledékenységből, hanem így tiltakozott amiatt, hogy az FIA megtiltotta a pilótáknak az ékszerek viselését a versenyautóban.

Sebastian Vettel mind inkább ráérez a protestálásra. Az Aston Martin pilótája már több közéleti kérdésben is véleményt nyilvánított, legyen szó melegjogokról vagy klímaválságról, most pedig a Nemzetközi Autószövetség (FIA) sokak által értelmetlennek és diszkriminatívnak tartott szabálya ellen tiltakozott a maga módján.

Az FIA ugyanis megtiltotta, hogy a Forma–1-es pilóták ékszert viseljenek a versenyautóban. Az indoklás szerint azért, mert az ékszerviselés hátráltathat egy esetleges orvosi közbeavatkozást baleset esetén. A hétvégén esedékes futam helyszínén, Miamiban világossá tették azt is, hogy a versenyzőnek biztonsági okokból milyen alsóruházatot kell viselniük az overall alatt.

Sebastian Vettel ezek után így jelent meg a miami paddockban:

Korábban Hamilton is tiltakozott a szabály ellen, ő annyi ékszert és órát pakolt magára, amennyit csak bírt.

CHANDAN KHANNA / AFP

Egyúttal megfenyegette az FIA-t, hogy nem fog részt venni a versenyen, amennyiben érvényt szereznek a szabálynak. Mint mondta, a Mercedesnek van tartalékpilótája, ő pedig szívesen sétál egyet Miamiban a verseny alatt.

„16 éve vagyok ebben a sportágban és 16 éve viselek ékszert. Az autóban csak a fülbevalóm és az orrpiercingem van rajtam, amit még csak el sem tudok távolítani. Igazán felesleges belerángatni minket ebbe a vitába” – mondta Hamilton.

Az AlphaTauri versenyzője, Pierre Gasly arról beszélt, hogy rosszul érezné magát, ha nem lenne vele egy vallási jelkép az autóban, mert versenyzés közben számára ez sokat jelent. „Végső soron mi vagyunk azok, akik a felelősséget vállalva kockára tesszük az életünket a pályán. Ennek (az ékszerviselésnek - a szerk.) személyes döntésnek kellene lennie.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.