Élet+Stílus hvg.hu 2019. április. 01. 10:30

A bevándorlóknak készült svéd szexuális felvilágosító oldal meglepő helyen lett népszerű

Úgy tűnik, Iránban nagyon ki vannak éhezve az emberek a szexualitással kapcsolatos információkra.

Svédországban szexuális edukációs oldalt indítottak azoknak a bevándorlóknak, akik a saját országukban esetleg nem férhettek hozzá hasonló információkhoz. A svéd kormány felkérésére készült oldal főleg a Svédországba érkező fiatalokat célozza meg. Olyan témákat érint, mint az LGBT-jogok, a szexuálisan terjedő betegségek, a szexuális zaklatás, a gyerekházasság, vagy az emberi anatómia. Információkat ad arról is, hogy a fizikai és mentális egészségük érdekében hová fordulhatnak.

Az oldal több nyelven elérhető, az arab, a szomáli és a perzsa nyelven kívül angolul és svédül is. Az oldal létjogosultságát indokolja, hogy sok Svédországba érkező bevándorló vagy menekült olyan országokból jön, ahol nehezen hozzáférhetők ezek az információk, ahol az egyneműek közötti vagy épp a házasság előtti szexuális kapcsolat illegális.

A The Local című lap szerint ugyanakkor meglepő, hogy az oldalra érkező kattintások túlnyomó többsége, 77 százaléka külföldről érkezik. A legtöbben Iránból vannak kiéhezve ezekre az információkra, de sokan keresik fel az oldalt az Egyesült Államokból, Egyiptomból, Szaúd-Arábiából és Afganisztánból is. A legnépszerűbb témakör a szexuális anatómia, a legtöbbet felkeresett oldal pedig a vagináról íródott arab nyelvű cikk.

 

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.