Élet+Stílus hvg.hu 2019. március. 29. 06:38

Egy sztár elszórakozhat a rajongókkal, mert míg pénzt csinál, mindent elnéznek neki

Visszaszólt a Leaving Neverland rendezője azoknak, akik védelmükbe vették Michael Jacksont.

Mi is beszámoltunk róla, hogy nemrég bemutatták a Leaving Neverland című filmet, amelyben Michael Jackson két egykori gyerekbarátja vall arról, hogyan zaklatta őket szexuálisan a zenész. A film és a két férfi azóta heves kritikák és támadások kereszttüzében áll, és több sztár is védelmébe vette Jacksont.

Aaron Carter, Macaulay Culkin és Diana Ross mellett Barbra Streisand is megszólalt. Streisand nyilatkozata annyira félrement, hogy utólag bocsánatot kellett kérnie, hogy nem is úgy gondolta, hogy rendben lenne a gyerekmolesztálás.

Dan Reed, a Leaving Neverland rendezője szerint ezek a kritikák és nyilatkozatok sokat elmondanak a szórakoztatóiparról.

"Jön egy olyan híresség, mint Barbra Streisand, és azt mondja, ez (a molesztálás – a szerk.) nem is volt olyan rossz dolog, hiszen nem ölte meg őket (a gyerekeket – a szerk) – ez rettenetes."

A rendező a Sunrise on Thursday című műsorban arról beszélt, hogy

ez jól tükrözi a szórakoztatóiparban jellemző attitűdöt, főleg az idősebb generációét. Reed szerint a sztárok elszórakoztak a rajongókkal, és mindez a szőnyeg alá volt söpörve, mert közben pénzt csináltak.

A rendező arról is beszélt, mennyire tartottak a riportalanyai Jackson ügyvédjeitől. "Beszéltem nyomozókkal és másokkal is, mindenki nagyon félt", mondta Reed. "Az emberek félnek az ügyvédei hatalmától és a vagyonától. Mindenki tudta róla (Jacksonról – a szerk.), hogy extrém agresszív azokkal, akik keresztezik az útját."

Reed interjúja azután következett a műsorban, hogy egy rabbi, aki korábban Michael Jackson barátja volt, arról beszélt, hogy ő hisz a Jacksont vádló két férfinak.

(Daily Mail)

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.