Élet+Stílus hvg.hu 2018. szeptember. 17. 11:35

Sokkoló videón bántalmazza a követőit egy dél-koreai szekta vezetője

Az erőszakos rituálék mellett ingyen dolgoztatta a híveket, akiknek az útlevelét elkobozták, amint beléptek az egyházba. Felkavaró felvételek.

A dél-koreai rendőrség gyanúja szerint Sin Okju lelkész szektát működtetett Fidzsi szigetén, ahol bevett volt, hogy bántalmazta a híveit, és őket is biztatta arra, hogy bántalmazzák egymást. A rendőrség szerint a nő fizetés nélkül dolgoztatott embereket, és arra kényszerítette őket, hogy erőszakos rituálékat csináljanak végig.

A lelkészt múlt hónapban tartóztatták le a szekta három másik tagjával együtt a szöuli repülőtéren.

Sin Okju csaknem négyszáz követőjét vette rá arra, hogy Fidzsire költözzön, miután azt jósolta, hogy a koreai félszigeten éhínség fog pusztítani, a sziget viszont a túlélés záloga lehet számukra. Csakhogy amint megérkeztek, elvették az útleveleiket, fizetés nélkül kellett dolgozniuk, és rituális bántalmazásokat kellett végrehajtaniuk egymáson.

A videofelvételhez a koreai rendőrségen keresztül jutott a Guardian. Az egyház szóvivője nem tagadta a veréseket, de bibliai érvelést hozott fel mellettük. Egy szemtanú szerint előfordult, hogy egy hetvenes éveiben lévő férfit hat-hétszázszor megütöttek több órán keresztül. A férfi másnap járni is alig tudott, Amikor visszatért Dél-Koreába és orvoshoz ment, szubdurális hematómát, általában fejsérülés következtében kialakuló súlyos idegrendszeri kórállapotot diagnosztizáltak nála. A férfi egy évvel később meghalt.

A lelkész egyháza tagadja, hogy szekta lenne, mint ahogy azt is, hogy lehet kapcsolat a férfi megverése és a halála között. Erre az a legfőbb érvük, hogy a férfi családtagjai továbbra is az egyházban maradtak.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.