Élet+Stílus hvg.hu 2017. március. 27. 15:48

Levette a CBA a polcokról a fütyis színezőt

Körlevélben értesítették a boltvezetőket, hogy vegyék be a Napközis házi feladat című kiadványt.

A CBA-ban már biztosan nem juthatunk hozzá a fütyis színezőhöz. Fodor Attila, az üzletlánc kommunikációs igazgatója kérdésünkre elmondta, hogy egy rendkívüli körlevélben kérték a boltvezetőket arra, hogy ezt a típusú kiadványt (mely egyébként 13 üzletben volt elérhető) bevegyék, tehát ne legyen kínálatban: „a napilapok, folyóiratok, vagy egyéb kiadványok választékának kialakítását egy lapterjesztő cég végzi. Amint a színezőről tudomást szereztünk, saját hatáskörben beszedtük ezeket a kínálatból, és felvettük a kapcsolatot a lapterjesztő céggel is, hogy a füzetek visszaszállítása megtörténjen."

A színezőt egyébként nem csak a CBA forgalmazta, megtalálható egyéb kereskedelmi hálózatoknál és hírlapárusoknál is. Megkérdeztük a lapterjesztő céget, hogy visszahívja-e a füzeteket a többi üzletből is: levelünkre egyelőre nem reagáltak, de ha válasz érkezik, közölni fogjuk.

Mindezt azután, hogy múlt hét pénteken petíció indult, amiben arra kérik a füzet kiadóját, hogy vonja be a „gyermekeket veszélyeztető kiadványt”, az üzletláncok vezetőit pedig arra, hogy vegyék le polcaikról a színezőt. A petíciót eddig több mint 10 000 ember írta alá.

Múlt hét szerdán mutattuk be a boltokba került, és a kiadó által első osztályos korosztálynak szánt (!) munkáltatófüzetet, melyben a kicsik, miközben kis ceruzáikkal színezgetik a képeket (például a szüleik nemi életéről, vagy a baba születéséről), elég konkrét szexuális felvilágosításban vehetnek részt.  A füzet elképesztő indulatokat gerjesztett, ritkán látott kommentáradatot indított el, voltak, akik egyenes sötétebb hatalmakat gondoltak a kifestő mögé. Később egy szakember véleményét is megkérdeztük a füzetről, szerinte a színező mindenképpen furcsa, de azt fontosnak gondolja, hogy korán kezdjünk el a témával foglalkozni.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.