Élet+Stílus hvg.hu 2016. július. 27. 07:30

Ezt műveli testünkkel ez a párás hőség

Szerdán nem várható fronthatás, továbbra is a meleg, fülledt idő okozza a legtöbb tünetet. Többeknél jelentkezhet nehézlégzés, gyakoribbak a szívpanaszok, de a tartósan fennálló megterhelő légköri helyzet az egészséges szervezetet is egyre jobban igénybe veszi.

Szerdán is frontmentes napra készülhetünk, továbbra is meleg, fülledt lesz az idő. Az idősek és a szívbetegek számára lesz leginkább megterhelő a légköri helyzet, de az egészséges szervezetet is egyre jobban igénybe veszi veszi a tartósan fennálló meleg, fülledt időszak - írja előrejelzésében a Meteoklinika.

Többeknél jelentkezhet nehézlégzés, tovább erősödhetnek a vérnyomáspanaszok. Az érintettek lehetőség szerint kerüljék a megterhelő fizikai munkát és a stresszes helyzeteket. Az étrendet ilyenkor könnyen emészthető ételekből  érdemes összeállítani, a folyadék-utánpótlás - mint hőségben mindig - elsődleges. Napközben a galagonyatea segíthet enyhíteni a tüneteken.

A trópusi éjszakákon sok helyen nem hűl 20 fok alá a hőmérséklet, nem érezhető igazi felfrissülés, emiatt egyre többeknél fordulhatnak elő alvászavarok. Levendula-illóolaj párologtatásával segíthetünk az álmatlanságon.

A napsütéses területeken az UV-sugárzás a nagyon erős kategória értékeit is elérheti, másutt általában mérsékelt marad.

Ahol éppen esik, a pollenterhelés csökken, másutt azonban várhatóan növekszik. A csalánfélék pollenje a levegőben közepes-magas, míg a pázsitfűféléké az alacsony-közepes tartományban van jelenleg.

A zivatarok környezetében rövid idő alatt nagy mennyiségű csapadék hullhat, a nedves utak csúszóssá válhatnak, növekszik a balesetveszély. Az átmenetileg megerősödő szél pedig ronthatja az autók menetstabilitását. A melegben a reflexek tompulnak, a reakcióidő növekszik. Ha hosszabb útra indul, tartson útközben többször pihenőt.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.