Példátlan manőverre készül az amerikai űrhaderő titkos repülőgépe
Pályaváltó manővert fog végrehajtani a Boeing által gyártott X-37B űrrepülőgép, de nem hétköznapi módon: a segédhajtóművei nélkül, a Föld légkörének a segítségével.
Pályaváltó manővert fog végrehajtani a Boeing által gyártott X-37B űrrepülőgép, de nem hétköznapi módon: a segédhajtóművei nélkül, a Föld légkörének a segítségével.
Most először sikerült megörökíteni, hogy a kínai Senlung napelemekkel, vagy valamilyen más célt szolgáló eszközökkel az oldalán kering a Föld körül. A célja továbbra sem ismert, Kína pedig az űrrepülőgép létezését sem ismeri el.
Abszolválta a NASA rázkódástesztjét az a Sierra Space által fejlesztett űrrepülőgép, amellyel az amerikai űrhivatal a jövőben legalább 15 alkalommal szeretne repülni. A Space Shuttle-re hasonlító Dream Chaser megpróbáltatásai ezen a ponton még nem értek véget.
Az űrtudomány leglátványosabb kiállítási darabja lett a NASA ikonikus űrsiklójából, az Endeavourból: teljes pompájában, indításra kész állapotban lehet megcsodálni a jövőben.
Legalább tizenötször repülne a NASA a jövőben azzal az űrrepülőgéppel, amely kompakt mérete ellenére 5500 kg felszerelést lehet képes eljuttatni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetére.
A NASA egy apró textilgömbbe zárta volna be az űrhajósokat akkor, ha az űrrepülőgép meghibásodik. Később elvetette a tervet, és inkább mindenkire adott egy szkafandert.
Különleges kísérletet végeztek nemrég az egyik kis szlovák reptéren: egy miniatűr űrsikló segítségével 1000 darab űrhajósnak öltözött Lego-figurát indítottak útnak. Videó is készült.
Az X-37B július 7-én döntötte meg saját rekordját – légi jármű egyhuzamban még sosem volt ilyen sokáig a levegőben.
Az X-37B jelű repülő alacsony Föld körüli pályán végez ismeretlen célú kísérleteket, például a NASA-nak is.
Az amerikai Venus Aerospace merész ötlettel állt elő: olyan hiperszonikus utasszállító repülőgépet tervez, amely a világűr szélén közlekedik.
A pekingi állami média szerint az újrahasznosítható űrhajó békés célokat szolgál.
Egy rövid halasztást követően végül sikerült felbocsátani az X-37B jelzésű kémrepülőgépet, amelynek ezúttal sem lehet túl sokat tudni a küldetéséről.