Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#ustream

Vállalkozás Balla Györgyi

Ülhetne a cégéért kapott tízmilliárdokon, de hajtja az adrenalin

A Ustream alapítója, Fehér Gyula otthagyta az IBM-et, hogy Pistyur Veronikával, a Bridge Budapest vezetőjével és ismert milliárdosokkal közös befektetőcéget indítson, saját vagyonából 500 millió forinttal szállt be. A befektetőcég tervezett költségvetése 20 millió euró, ennyi pénzből szeretnék levadászni Kelet-Európa legígéretesebb kezdő startupjait. Kettőt már találtak is. Fehér Gyulával és Pistyur Veronikával beszélgettünk.

Élet+Stílus Tossenberger Tamás

„Ne hidd el anyunak, hogy a munka szar, hanem találd meg önmagad”

Mit csinálnak a mai fiatalok a startupoknál? Tényleg lustábbak, mint az idősebbek, vagy csak máshogy gondolkodnak a munkáról? Miért mennek el Magyarországról és mi motiválja őket, hogy visszajöjjenek? Mi az, hogy „értelmes munka” 2017-ben? Többek közt ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat a Bridge Budapest startup-ösztöndíjas tehetségeivel, és közben elképzeltük, hogyan lehetne élni és dolgozni egy utópisztikus Magyarországon. Riport.

Gazdaság hvg.hu

Az autózásba fektető Konetik lehet az új Ustream?

A céges autóhasználat hatékonyságát, biztonságát hardveres és szoftveres technológiákkal segítő Konetik új finanszírozási kört zárt, amellyel a németországi és a közép-kelet európai piacszerzést és a megosztott, elektromos céges autóhasználatot támogató technológiák fejlesztését tűzte ki célul. A céghez az Ustream-ből világsztárt csináló startupper is csatlakozott.

Gazdaság hvg.hu

És akkor Orbán 150 milliárdot költene kukacbombázókra

Lazítanak a csokon, így Budapesten is értelmezhető, az IBM 130 millió dollárért megvett egy magyar startupot, az amerikaiak erősen érdeklődnek a Paks II. iránt, Orbán Viktor is szívesen látná a GE-t a projektben. Katonai helikopterek vásárlása is szóba kerülhet a kormányfő moszkvai tárgyalásain, akár 490 millió dollárt is költhet erre az ország, amely egyébként ismét gyászosan szerepelt egy nemzetközi "hol jó élni?" típusú felmérésen, a 44. helyet fogta 60 ország közül. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

Gazdaság Torontáli Zoltán

Teljesen felforgatnák a vállalkozói kultúrát az üzleti élet punkjai

Minden szürkezónában működő cég életében eljön a pillanat, amikor "az ügyesség átcsap ügyeskedésbe". Nehéz feladat tisztességes vállalkozónak maradni Magyarországon, de egyáltalán nem lehetetlen, úgy pedig kifejezetten rossz vállalkozónak lenni, hogy bujkálni, csalni kell. A tisztességtelen eszközökkel való előrejutás a legtöbb esetben a menedzsment döntése, amit csak azért hozhat meg, mert gyenge a törvények, különösen az adótörvények betartatása. Az áfacsalásból származó termékekkel kereskedő áruházláncokra ugyanez igaz, vezetőik nem alhatnak nyugodtan – állítja a hvg.hu-nak adott interjújában az üzleti élet tisztaságát hirdető Első millióm nevű kezdeményezés két képviselője.

Vállalat + Vezető hvg.hu

És ön hogyan szerezte az első millióját?

Állítólag egy vállalkozótól csak azt nem szabad megkérdezni, hogyan szerezte az első millióját. A Bridge Budapest most mégis olyan vállalkozókat keres, akik őszintén beszélnek arról, hogyan indult el a bizniszük. Akar róla beszélni?