Lehetetlennek tartották kiszámolni, de megvan: 32 év után megtalálták a kilencedik Dedekind-számot
Miután 1991-ben felfedezték a nyolcadik Dedekind-számot, a kutatók úgy vélték, a kilencedik sosem lesz meg. Most mégis meglett, és jó hosszú.
Miután 1991-ben felfedezték a nyolcadik Dedekind-számot, a kutatók úgy vélték, a kilencedik sosem lesz meg. Most mégis meglett, és jó hosszú.
Az IBM tudósai a Nature-ben publikálták a világ első 127 qubites kvantumszámítógép tesztjének eredményeit.
Hatékonynak bizonyuló módszert találtak tudósok arra, hogy lehet mérsékelni az alkoholbevitelt. A kulcs az, hogy valaki egyszerre legyen tisztában az alkohol káros hatásaival, és tudatosan kimért mennyiséget fogyasszon az este során.
Jagnesák Benett épp olyan élvezettel számol abakuszon, mint ahogy vadászrepülőt épít legóból. A kisfiú néhány hete nemzetközi bajnokságot nyert egy dubaji – a járvány miatt online tartott – versenyen.
Magyarország első alkalommal vett részt a Nemzetközi Felnőtt Képesség- és Kompetenciamérési Programban (PIAAC), amelyben 39 országban 245 ezer ember szövegértési, számolási és problémamegoldó készségét mérték fel.
Nem jönnek ki a számok a pénzügyminiszter egyik javaslatában.
A számokról még nincs sok fogalmuk a kisgyerekeknek, de azt, hogy miről szól a számolás, valószínűleg tudják értelmezni.
Sokan nem is tudják, pedig igaz: a Magyar Államkincstár minden született gyermek számára nyit egy számlát, és azon elhelyez 42 ezer 500 forintot. Amennyiben a szülők ezt évente hajlandóak kiegészíteni befizetéseikkel, az állam ezt az éves befizetést további 10 százalékkal, de évente maximum 6 ezer forinttal toldja meg. Ez nagy lehetőség minden szülőnek, hisz az évek során egészen csinos összeget tud félretenni gyermeke számára! A Bankmonitor kiszámolta, hogy mennyi az annyi, és írásuk végén még egy extra trükkre is fény derül.
Akár egyesével, akár kettesével, akár nagyobb adagokban haladva szeretne valamit összeszámolni, ez az ingyenes androidos alkalmazás nagy segítség lehet.
A másodfokú egyenlet nem tudják megoldani a majmoknak, de az alapvető matematikai műveletek már mennek nekik.
A fekete medvék (Ursus americanus) számolási képességeiről árulkodik egy új vizsgálat, amelyben először végeztek érintőképernyős számítógépes teszteket a nagytestű húsevők bevonásával.
Sokszor a legjobb megoldás a legegyszerűbb, nem véletlen, hogy szinte mindegyik weboldal a jól ismert, hagyományos...