Német kutatók nemrég új fotókra bukkantak egy Afrikából származó dinoszauruszlelettel kapcsolatban, és azt találták, hogy az őslény nem ahhoz a fajhoz tartozik, amihez addig besorolták.
Amerikai kutatók megkövesedett szőlőmagokat találtak Dél-Amerikában, ami egyértelműen bizonyítja, a növény nagy haszonélvezője volt a dinoszauruszok eltűnésének.
A mesterséges intelligencia eszközeinek bevonása a tudományos munkába jó ötlet, hiszen számos képességükkel felülmúlják az embert. Néha azonban meglehetősen furcsa eredményeket produkálnak, például a paleoartnak nevezett tudománykommunikációs területen.
Mint sok más paleontológust, Steve Brusatte-t is az 1993-as Jurassic Park indította el a pályán, azóta pedig már maga is szakértőként működött közre a legújabb Jurassic World-filmen. Azt mondja, a dinoszauruszok és az emberek eredettörténete ugyanaz, még ha a sorsuk más is, és arra figyelmeztet, hogy a túlélési esélyekről is van mit tanulnunk a letűnt világ uraitól. Az Edinburgh-i Egyetem professzorával, a nemrég magyarul is megjelent könyv, A dinoszauruszok tündöklése és bukása szerzőjével a Brain Baron beszélgettünk, többek között arról, miért tévhit az, hogy a dinoszauruszok teljesen kihaltak.
Svéd kutatók még 2014-ben találták meg annak az ichtyoszaurusz néven ismert halgyíknak az egyik maradványát, ami azt mutatja, hogy az állat hamarabb élt, mint eddig gondolták.
Eddig nem ismert, két ősi erszényes faj megkövesedett maradványait fedezték fel ausztrál paleontológusok az észak-ausztráliai pusztaságban (Outback) végzett ásatásokon.
A kövület alapján a paleontológusok ragadozónak nézték a lábnyom gazdáját, a mesterséges intelligencia viszont megmondta, hogy igazából egy szelíd növényevőé lehetett.